Posiadacze BMW płacą najwięcej!

Posiadacze BMW płacą najwięcej!

Podaj dalej

Kwota jaką płacimy za ubezpieczenie samochodu uzależniona jest od mnóstwa czynników. Jak się okazuje, według analizy przeprowadzonej przez jedną z wiodących porównywarek ubezpieczeniowych, najdrożej płacą kierowcy BMW.

Wysokość naszego ubezpieczenia zależy np. od wieku, miejsca zamieszkania, czy też tematu najbardziej ostatnio aktualnego – historii ubezpieczeniowej, która ma teraz szczególnie duże znaczenie.

Co ciekawe, wpływ na wysokość składki ma też marka samochodu. I tutaj docieramy do niezwykle interesujących danych. Najwięcej za ubezpieczenie płacą posiadacze BMW, średnio 1024zł. Tuż za nimi właściciele Audi i Alfy Romeo – odpowiednio 863 i 859zł.

W zestawieniu najlepiej wypadają marki Kia i Chevrolet, a zdecydowanym liderem jest Suzuki, której modele ubezpieczymy za średnio 626zł.

Pośrodku stawki znajdują się samochody najczęściej spotykane na polskim rynku – Volkswagen, Opel oraz Ford. Ich właściciele za swoje składki płacą średnio od 738 do 749zł.

Dlaczego właściciele akurat BMW, czy Audi muszą płacić najwięcej? Jeździ nimi bardzo dużo młodych, niedoświadczonych kierowców. Towarzystwa ubezpieczeniowe biorąc pod uwagę ten fakt stwierdzają, że ryzyko szkody, czy wypadku jest większe, co wiąże się z wyższą składką. Samochody te są również dużo mocniejsze od np. Kii.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News