Porsche pręży muskuły na Poznań Motor Show

Porsche pręży muskuły na Poznań Motor Show

2 interakcje
Porsche pręży muskuły na Poznań Motor Show

Podaj dalej

Ubiegły rok był najlepszym w historii sprzedaży nowych aut marki Porsche w Polsce. Niemieckie przedsiębiorstwo liczy na coraz większy wpływ na naszym rynku, dlatego na trwającym Poznań Motor Show 2018 można zobaczyć kolejne zachęty producenta ze Stuttgartu.Na wielkopolskich targach pokazano najszybsze w historii i obecnie najdroższe, a przy okazji najmocniejsze Porsche w ofercie marki. 911 GT2 RS ma 700-konny silnik i napęd na tylne koła, a w rzeczywistości jest niemalże wyścigówką dopuszczoną do ruchu. Efektowne tylne skrzydło z karbonu wraz z dyfuzorem potrafią wygenerować docisk aerodynamiczny w porywach do 400 kilogramów.

Samochód jest także lżejszy od innych 911-tek. Włókno węglowe wykorzystano do produkcji nie tylko spoilera, ale i maski czy błotników. Dach wykonano ze stopów magnezu. Tylna szyba także jest lższejsza. Wszystkie te zabiegi dają wyjątkowy stosunek mocy do masy, co według niektórych sprawia, że jest to najwspanialsza 911-tka w historii.

Jednak Porsche ma propozycję także dla tych, którzy nie chcą spędzać większości czasu w tym aucie na torze wyścigowym. Model 911 Targa 4 GTS dysponuje mocą 450 KM, więc parametry są nieco zrównoważone pod kątem codziennej jazdy jak na sportowe auto premium. Ciekawą opcją w tym samochodzie jest możliwość jazdy bez dachu nad głową. Sportowy kabriolet to ciekawa opcja na coraz cieplejsze dni.

Te i inne wersje kultowych samochodów Porsche można zobaczyć podczas Poznań Motor Show w hali 3A. Partnerem stoiska jest firma Michelin, której opony Michelin Pilot Sport tworzone są także z myślą o samochodach Porsche.

Porsche daje także możliwość przejechania się tymi rasowymi maszynami w ramach programu Porsche Driving Experience. Pod okiem wyspecjalizowanych instruktorów można nauczyć się jak zapanować nawet nad najmocniejszymi samochodami niemieckiego producenta i spróbować się za kółkiem tych fascynujących pojazdów. Pisaliśmy już o tym jak Wystartowało Porsche Driving Experience w Polsce. Tam znajdziecie więcej szczegółów o tym atrakcyjnym programie.

Tagi: Porsche, Porsche 911, Porsche 911 GT2 RS, Porsche 911 Targa 4 GTS, Poznań Motor Show, Porsche Driving Experience

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News