Porsche Experience - od amatora do profesora, czyli szeroki zakres programów szkoleniowych na Silesia Ringu

Porsche Experience - od amatora do profesora, czyli szeroki zakres programów szkoleniowych na Silesia Ringu

9 interakcji

Podaj dalej

Uwolnij pełen potencjał

Jazda Porsche po drogach publicznych oraz po torze wyścigowym wymaga zupełnie innego podejścia oraz wiedzy. O ile w tym pierwszym przypadku większość czuje się dość swobodnie, to chcąc czerpać największą frajdę z jazdy warto wybrać się na tor wyścigowy.

Janusz Dudek:Aby skorzystać z najbardziej zaawansowanego programu Masters trzeba mieć na koncie zaliczone wcześniejsze szkolenia. To taka ścieżka kariery Porsche. Oczywiście jest Porsche On Track, to taki produkt dla osób, które mają pierwszą styczność z torem wyścigowym, czy samochodami Porsche. Następny na drabince jest „Precision”, również jednodniowy program, gdzie skupiamy się na treningu, mamy progresję ćwiczeń, czyli idziemy od łatwiejszych do trudniejszych, a dzień kończymy jazdą na torze. Następnie mamy 2-dniowy program „Performance”, gdzie jeździmy nie tylko za instruktorem, ale także przed. Mamy trochę zabawy trybami sportowymi, tempo jazdy jest zdecydowanie wyższe, a ćwiczenia nakierowane są już w dużej części na sport. Na końcu jest program Masters, gdzie oprócz jazdy za lub przed instruktorem, mamy też tzw. free driving czyli samodzielną jazdę jak podczas track day.

W trakcie nagrywamy również przejazdy oraz analizujemy je używając telemetrii. Idziemy z programem już typowo w zajęcia sportowe, a uczestnicy na nie niektórych modułach mają dużą możliwość samodzielnej jazdy. Nowością jest program GT4 Clubsport. To ukoronowanie treningu, gdzie na dwóch klientów przypada jeden instruktor i jeden samochód. Jeździmy tutaj wyczynowym samochodem klasy GT4, czyli Porsche Cayman GT4 Clubsport, na oponie typu slick, z wyczynowym hamulcem, zawieszeniem oraz pomocą inżyniera, który tłumaczy sposób ustawień samochodu. Mamy więc w naszej ofercie programy od absolutnego amatora do w pełni profesjonalnego samochodu wyścigowego, gdzie możemy zdobyć licencję i wystartować w pełnym cyklu wyścigowym Porsche Sprint Cup Challenge Central Europe.

Strony:

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News