Porsche Experience - od amatora do profesora, czyli szeroki zakres programów szkoleniowych na Silesia Ringu

Porsche Experience - od amatora do profesora, czyli szeroki zakres programów szkoleniowych na Silesia Ringu

Porsche Experience – od amatora do profesora, czyli szeroki zakres programów szkoleniowych na Silesia Ringu

Podaj dalej

Sportowa jazda samochodem z napędem na tył o dużej mocy silnika nie należy do najłatwiejszych. Aby uniknąć błędów oraz chcąc jak najsprawniej przemieszczać się po torze warto skorzystać z programu szkoleń Porsche Experience na Silesia Ringu.

Trzy filary

W ofercie utrzymano 3 dotychczasowe filary programu. Pierwsza z nich, Porsche On Track jest przygotowana specjalnie dla kierowców, którzy chcą dopiero rozpocząć swoją przygodę z Porsche lub torem wyścigowym. Poznać możliwości samochodów w bezpieczny sposób, w ich naturalnym środowisku. To szczególnie ważne w przypadku aut o bardzo dużym potencjale, aby potrafić go wykorzystać, a co ważniejsze – nad nim panować.

Podczas jednodniowego szkolenia nie brakuje elementów rywalizacji (uczestnicy za kierownicą podstawionych Porsche 718 rywalizują o najlepszy czas na specjalnie przygotowanej do tego próbie). W bezpiecznych warunkach najnowocześniejszego w Polsce toru wyścigowego można opanować procedurę startową (launch control), czyli bardzo dynamicznego przyspieszenia od 0 do 150 km/godz. na przykładzie Porsche 911 Turbo S.

Poznanie możliwości Porsche odbywa się nie tylko na twardym podłożu, ale i na luźnym. Na przykładzie modeli Macan i Cayenne można zrozumieć fundamentalne zasady jazdy w off-roadzie. Przy okazji samodzielnie można przekonać się o tym, jak Porsche rozwinęło technologię, aby poruszać się sprawnie i bezpieczenie także w trudniejszym terenie.

Strony:

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News