Porsche Experience Centre przy kolejnym torze Formuły 1

Porsche Experience Centre przy kolejnym torze Formuły 1

11 interakcji
Porsche Experience Centre przy kolejnym torze Formuły 1

Podaj dalej

Na torze Hockenheimring, na którym wizytują wyścigi wielu serii, w tym Formuły 1, w ciągu najbliższych dwóch lat powstanie kolejne Porsche Experience Centre. To będzie siódme tego typu centrum niemieckiego producenta sportowych aut, trzecie przy torze F1 po Szanghaju i Silverstone.

W samym centrum historycznego obiektu na powierzchni 176 tysięcy metrów kwadratowych powstanie nowoczesna infrastruktura do szkoleń kierowców w różnych warunkach, także offroadowych. Prace rozpoczną się w połowie tego roku, a potrwać mają do końca przyszłego.

Centra Porsche Experience pozwalają naszym klientom, ale także fanom na doświadczenie wydajności naszych pojazdów, jak również namacalnie zafascynować się naszą marką – mówi Detlev von Platen, członek zarządu odpowiedzialny za sprzedaż i marketing w Porsche AG. – Rozszerzamy naszą wyjątkową ofertę budując nowy obiekt blisko naszej głównej fabryki w Zuffenhausen.

Oprócz szkoleń praktycznych, nowoczesny budynek będzie miejscem na specjalne konferencje, markowy sklep Porsche, restaurację czy kawiarnię. Nie zabraknie także miejsca na warsztat i wystawy. W planach jest także postawienie infrastruktury do szybkiego ładowania samochodów hybrydowych i elektrycznych, spełniających wymagania programu Porsche Mission E.

Hockenheimring dołączy zatem do Lipska, Le Mans, Silverstone, Atlanty, Los Angeles i Szaghaju w możliwości oferowania wyjątkowych doznać za kierownicą aut Porsche. Z kolei w Polsce od maja rusza program Porsche Driving Experience, w ramach którego także nasi kierowcy będą mogli wykupić szkolenia w nawet najbardziej ekstremalnych sportowych modelach Porsche lub zaliczyć profesjonalny trening własnym autem producenta ze Stuttgartu.

Tekst: Marcin Zabolski

Tagi: Porsche, Porsche Driving Experience, Hockenheimring

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News