Porsche Driving Experience znów w Polsce. Kierowcy szaleli na Silesia Ringu

Porsche Driving Experience znów w Polsce. Kierowcy szaleli na Silesia Ringu

Podaj dalej

Na fali zeszłorocznego sukcesu Porsche kontynuuje cykl imprez Porsche Experience w Polsce. W tym roku odbędą się aż dwie tury programu – właśnie rozpoczęte aktywności majowe oraz kolejne pod koniec sierpnia i we wrześniu. To wyjątkowa okazja, by poznać możliwości samochodów Porsche w naturalnym dla nich środowisku – na torze wyścigowym.

PORSCHE EXPERIENCE CENTER

Dzięki najwyższej jakości sportowym emocjom spod szyldu Porsche Experience tor Silesia Ring zamienia się w Porsche Experience Center. Polska dołącza zatem do prestiżowego grona krajów posiadających oferujący szkolenia sportowej jazdy certyfikowany przez Porsche obiekt torowy taki jak Porsche Experience Center w: Silverstone, Le Mans, Szanghaju, Los Angeles, Atlancie czy Lipsku.

PORSCHE EXPERIENCE NA TORZE SILESIA RING

Uczestnicy Porsche Experience mają do wyboru cztery zróżnicowane formuły szkoleń z zakresu bezpiecznej i dynamicznej jazdy pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Do ich dyspozycji będzie aż 31 sportowych samochodów Porsche o łącznej mocy ponad 13 tysięcy koni mechanicznych!

Szeroki zakres szkoleń odpowiada zróżnicowaniem potrzeb i umiejętnościom – od kierowców, którzy chcą udoskonalić swoją technikę jazdy, prowadzić bezpieczniej i zdobyć dodatkową pewność siebie, przez mniej lub bardziej doświadczonych amatorów sportowej jazdy, aż po imprezy dla tych, którzy biorą udział w zawodach motorsportowych. To także wyjątkowa okazja, by w praktyce przetestować imponujące możliwości samochodów Porsche i ich najnowocześniejsze rozwiązania w bezpiecznych warunkach zamkniętego toru wyścigowego, w towarzystwie profesjonalnych instruktorów służących cennymi wskazówkami.

Jeszcze do niedawna chętni do skorzystania z oferty Porsche Experience musieli jechać za granicę. Od ubiegłego roku programy szkoleniowe organizowane są również w Polsce – na torze wyścigowym Silesia Ring, najnowocześniejszym tego typu obiekcie w naszym kraju. Tor ma aż 7 różnych konfiguracji. Jego główna nitka liczy 3,6 km długości, 15 zakrętów oraz od 12 do 15 metrów szerokości, a najdłuższa prosta mierzy 730 m. Dodatkowym atutem toru jest dogodna lokalizacja, zaledwie 8 km od autostrady A4. Co więcej, na terenie obiektu znajduje się specjalny pawilon Porsche, w którym uczestnicy będą mogli w komfortowych warunkach odpocząć pomiędzy poszczególnymi aktywnościami, a także zapoznać się z gamą ekskluzywnych akcesoriów Porsche Driver’s Selection.

Ubiegłoroczna edycja Porsche Experience w Polsce spotkała się z szerokim oddźwiękiem i zakończyła się ogromnym sukcesem. W tym roku cykl imprez szkoleniowych Porsche Experience powraca w rozbudowanej formule: uczestnicy mogą wziąć w nich udział w dwóch turach: w maju oraz pod koniec sierpnia i we wrześniu. Do ich dyspozycji, w ramach wybranego programu szkoleń, będzie aż 31 sportowych samochodów Porsche o łącznej mocy ponad 13 tysięcy koni mechanicznych, reprezentujących niemal wszystkie linie modelowe. Wśród nich znajdą się m.in. modele: 718 Boxster GTS, 911 Carrera GTS Cabriolet, 911 Carrera T, 911 GT3, 911 GT3 RS, 911 Turbo S, Cayenne Turbo, Macan GTS, Macan Turbo z pakietem Performance, Panamera Turbo Executive czy Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo.

Gama szkoleń obejmuje cztery zróżnicowane programy. Pierwszy z nich – „Porsche On Track” – to 2-dniowa impreza dla kierowców, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z Porsche i poznać możliwości sportowych samochodów w ich naturalnym otoczeniu. Drugi program szkoleń, również 2-dniowy – „Porsche Sport Driving School: Precision” – adresowany jest do tych, którzy mają już pewne doświadczenie z samochodami Porsche, ale nie mieli jeszcze okazji sprawdzić ich możliwości na torze wyścigowym. 3-dniowe szkolenie „Porsche Sport Driving School: Performance” to formuła dla wymagających pasjonatów motorsportu, którzy dysponują co najmniej średniozaawansowanymi umiejętnościami i chcą je dalej rozwijać. Ofertę zamyka 2-dniowy program „Porsche Track Day”, stworzony z myślą o właścicielach aut Porsche, którzy chcieliby nauczyć się wyzwolić ich pełny potencjał pod okiem profesjonalnych instruktorów.

Osobom zainteresowanym uczestnictwem w jazdach dodatkowych informacji udzieli najbliższe Porsche Centrum. Można je także uzyskać na stronie internetowej porsche.pl/motorsport-i-imprezy/porsche-driving-experience-2018.

MICHELIN PARTNEREM PORSCHE EXPERIENCE

Partnerem Porsche Driving Experience jest firma Michelin, producent topowych opon, które dzięki swoim właściwościom i jakości idealnie sprawdzają się nie tylko w ruchu ulicznym, ale także podczas ekstremalnych prób sportowych.

PORSCHE EXPERIENCE NA ŚWIECIE

Oferta Porsche Experience obejmuje profesjonalne programy szkoleniowe organizowane na całym świecie, od spalonej słońcem Namibii aż po zaśnieżoną Finlandię, na rozgrzanym asfalcie i na lodzie. Szkolenia kierowane są nie tylko do właścicieli samochodów Porsche – może wziąć w nich udział każdy, kto chce podnieść swoje kwalifikacje za kierownicą, przesunąć własne limity i z bliska poznać sportowe DNA kultowej marki ze Stuttgartu-Zuffenhausen. A przy okazji przeżyć niesamowitą, pełną adrenaliny przygodę.


Tagi: 
PorschePorsche Driving ExperiencePorsche PolskaMichelin

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News