Porsche 718 Cayman GT4 nawiedziło Świątynię Prędkości

Porsche 718 Cayman GT4 nawiedziło Świątynię Prędkości

Podaj dalej

Inżynierowie Porsche Motorsport do testów wyczynowych samochodów często wybierają włoski tor Monza. Nie inaczej było z Poprsche 718 Cayman GT4, który w nazwie ma mieć także nazwę Clubsport.

Prace rozwojowe nad wersją 2019 ukazują, że można spodziewać się znacznie większego tylnego skrzydła w porównaniu do poprzednika (widocznego na zdjęciach w artykule) oraz bardziej agresywnego tylnego dyfuzora. Końcówki wydechów tym razem będą na umiejscowione na krawędziach zamiast po środku.

Nie są znane jeszcze szczegóły techniczne wyczynowego pojazdu, który będzie używany m.in. w serii VLN, GT4 European Series, British GT Championship, Sports Cup Challenge, Continental Tire Sportscar Challenge czy też Pirelli World Challenge. Wideo z jazd po torze Monza można zobaczyć poniżej.

Drogowa wersja Porsche 718 Cayman GT4 zostanie ujawniona w dalszej części tego roku. Jakiś czas po premierze z pewnością będzie możliwość przejechania się takim egzemplarzem podczas spotkań z cyklu Porsche Driving Experience, dostępnym także dla polskich kierowców. W tym roku specjalistyczne szkolenia, w których można przejechać się nawet najbardziej ekstremalnymi samochodami Porsche odbywają się na Silesia Ringu w Kamieniu Śląskim.

Tekst: Marcin Zabolski

Tagi: PorschePorsche Driving ExperiencePorsche PolskaMichelin

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News