Pontus Tidemand zrezygnował z fabrycznego zespołu Skody. Chce samochodu WRC

W 2017 r. mistrz, w tym roku wicemistrz WRC 2, Pontus Tidemand jest zdeterminowany, aby w nadchodzącym sezonie Rajdowych Mistrzostw Świata zaprezentować się w końcu za kierownicą samochodu WRC.

Pontus Tidemand zrezygnował z fabrycznego zespołu Skody. Chce samochodu WRC
Podaj dalej

Ten krok ze strony Szweda był wyczekiwany od dawna. Przybrany syn Henninga Solberga ma 27 lat. Od 2014 r. zbiera doświadczenie na trasach WRC 2 z zespołem Skoda Motorsport. W tym tygodniu w nowej siedzibie ekipy w Mladej Boleslavi ogłoszono, że kierowcami czeskiej marki w WRC 2 będą tylko Kalle Rovanpera i Jan Kopecky.

Pontus Tidemand: Mieliśmy szansę na pozostanie w Skodzie, ale to byłby już piąty rok, a czas leci. W tym roku skończę 28 lat. Jeżeli chcę zostać kierowcą WRC, muszę zrobić coś innego. Sprawdzamy możliwości. Być może zaliczymy kilka rajdów samochodem WRC, zwłaszcza Szwecję. To jeden z rajdów, na których mogę być mocny.

Szwed jest pod opieką wpływowej agencji Even Management, z której usług korzystają m.in. Andreas Mikkelsen i Esapekka Lappi. Prawdopodobnie trwają prace nad tym, aby Tidemand mógł zostać zespołowym kolegą Lappiego. Even Management ma ostatnio dobre stosunki z ekipą z Wersalu. Oprócz zakontraktowania Fina, w ubiegłym roku do powiązanego z fabryką w Satory, PH Sportu przeniósł się Ole Christian Veiby (również dezerter ze Skody).

Inną opcją może być M-Sport Ford World Rally Team, ale z pewnością musiałoby się to wiązać z wniesieniem budżetu. Niepotwierdzone są także fotele w zespole Hyundaia, choć tam układanka zostanie raczej skompletowana z aktualnych kierowców jeżdżących dla koreańskiej marki.

Przeczytaj również