Pontus Tidemand zrezygnował z fabrycznego zespołu Skody. Chce samochodu WRC

Pontus Tidemand zrezygnował z fabrycznego zespołu Skody. Chce samochodu WRC

42 interakcje
Pontus Tidemand zrezygnował z fabrycznego zespołu Skody. Chce samochodu WRC

Podaj dalej

W 2017 r. mistrz, w tym roku wicemistrz WRC 2, Pontus Tidemand jest zdeterminowany, aby w nadchodzącym sezonie Rajdowych Mistrzostw Świata zaprezentować się w końcu za kierownicą samochodu WRC.

Ten krok ze strony Szweda był wyczekiwany od dawna. Przybrany syn Henninga Solberga ma 27 lat. Od 2014 r. zbiera doświadczenie na trasach WRC 2 z zespołem Skoda Motorsport. W tym tygodniu w nowej siedzibie ekipy w Mladej Boleslavi ogłoszono, że kierowcami czeskiej marki w WRC 2 będą tylko Kalle Rovanpera i Jan Kopecky.

Pontus Tidemand: Mieliśmy szansę na pozostanie w Skodzie, ale to byłby już piąty rok, a czas leci. W tym roku skończę 28 lat. Jeżeli chcę zostać kierowcą WRC, muszę zrobić coś innego. Sprawdzamy możliwości. Być może zaliczymy kilka rajdów samochodem WRC, zwłaszcza Szwecję. To jeden z rajdów, na których mogę być mocny.

Szwed jest pod opieką wpływowej agencji Even Management, z której usług korzystają m.in. Andreas Mikkelsen i Esapekka Lappi. Prawdopodobnie trwają prace nad tym, aby Tidemand mógł zostać zespołowym kolegą Lappiego. Even Management ma ostatnio dobre stosunki z ekipą z Wersalu. Oprócz zakontraktowania Fina, w ubiegłym roku do powiązanego z fabryką w Satory, PH Sportu przeniósł się Ole Christian Veiby (również dezerter ze Skody).

Inną opcją może być M-Sport Ford World Rally Team, ale z pewnością musiałoby się to wiązać z wniesieniem budżetu. Niepotwierdzone są także fotele w zespole Hyundaia, choć tam układanka zostanie raczej skompletowana z aktualnych kierowców jeżdżących dla koreańskiej marki.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News