Polskie triumfy w domowej rundzie Porsche Sprint Challenge Central Europe

Pierwszy raz startujący w Porsche Sprint Challenge Central Europe, Jan Antoszewski popisał się zwycięstwem w drugim wyścigu na Torze Poznań. Radzimir Dębski triumfował w klasie Am.

17-latek zaskoczył po starcie Lukasa Wannera. Lider punktacji nie wykorzystał pole position i zaczął systematycznie tracić dystans do kierowcy z Poznania. Austriak będący liderem punktacji sezonu zdołał ukończyć zmagania na 3. lokacie. Na ostatnim okrążeniu skuteczny atak przeprowadził Javin Seyhan – zmiennik nieobecnego w Poznaniu Mateusza Kaprzyka.

Za najszybszymi kierowcami klasy Pro dojechała czwórka zawodników z Pro-Am. Freddy Fast zostawił za sobą Marylin NIederhauser, Markusa Sattlera (zwycięzca 1. wyścigu) i Nicolasa Bissantza.

Radzimir Dębski stanął do wyścigu w samochodzie Jakuba Dwernickiego, który uczestniczył tylko w piątkowych treningach. Popularny Jimek wygrał klasę AM, dystansując o ponad 16 sekund Thomasa Edla.