Polskie Dacie Duster pokazały tempo w Italian Baja

Pucharowe rajdówki z polskiego Dacia Duster Cup zrobiły sobie dobrą reklamę na rozegranym w weekend Italian Baja, zaliczanym do mistrzostw Włoch w rajdach terenowych. Na polskim podium grupy TH za Mariuszem Wiatrem i Łukaszem Łaskawcem (SAM MRT) sklasyfikowano Dustery Krzysztofa Wicentowicza i Bartłomieja Boby oraz Patrycji Brochockiej i Grzegorza Komara.

Polskie Dacie Duster pokazały tempo w Italian Baja
Podaj dalej

Rywalizacja w grupie TH rozpoczęła się właściwie w sobotę (na prologu nadano czasy) od mocnego polskiego uderzenia. Na pierwszym przejeździe 86,85-kilometrowego odcinka Valvadrom pierwsze cztery miejsca w 7-załogowej stawce przypadły biało-czerwonym ekipom. Za Wiatrem druga najszybsza z reprezentacji Dacii Duster Cup, Magdalena Zając – po raz pierwszy jadąca z Tomaszem Mroczkiem. W czołowej trójce finiszowali Krzysztof Wicentowicz i Bartłomiej Boba oraz zaliczająca trzeci rajd terenowy w życiu, Patrycja Brochocka z Grzegorzem Komarem.

Na kolejnych dwóch przejazdach grupie pucharowych Dusterów przewodził Krzysztof Wicentowicz. Zwycięzca Dacia Duster Cup po OS4 wyprzedził Magdę Zając, która na kamieniu uszkodziła koło (ekipa Overlimit zdołała jednak przygotować jej samochód do kolejnego etapu). Tym samym trzecią lokatę przejęła Patrycja Brochocka. Z kompletem oesowych zwycięstw w grupie TH pewnie przewodził Mariusz Wiatr.

https://www.facebook.com/overlimitcom/videos/1714584308588695/

W ostatnim dniu rywalizacji w końcu do głosu doszli także włoscy kierowcy. Marco Gaglianone i Elena Scapin (Suzuki Grand Vitara) wygrali pierwszy z dwóch przejazdów odcinka San Lorenzo (87,41 km). Najszybszy z Polaków, Wicentowicz był trzeci, powiększając przewagę nad Brochocką o kolejne 35 sekund (łącznie blisko 25 minut). Los ponownie nie sprzyjał Magdzie Zając, która na przejeździe przez wodę zalała silnik.

Na końcowym odcinku Wiatr i Łaskawiec przypieczętowali zwycięstwo w grupie TH. Jako trzeci za Gaglianone i Scapin w wynikach oesu znaleźli się Wicentowicz z Bobą – ostatecznie drudzy w swojej grupie. Patrycja Brochocka pilotowana przez Grzegorza Komara zadebiutowała w zagranicznym rajdzie od podium swojej kategorii. Za trzema polskimi załogami najszybszym z Włochów byli Francesco Giocoli z Sandro Pradalem (Range Rover Classic).

https://www.facebook.com/overlimitcom/videos/1716050058442120/

Przeczytaj również