Polski lider zmierzy się z obrońcą Pucharu Świata

Polski lider zmierzy się z obrońcą Pucharu Świata

2 interakcje
Polski lider zmierzy się z obrońcą Pucharu Świata

Podaj dalej

Kuba Przygoński i Tom Colsoul znaleźli się na czele listy zgłoszeń do Rajdu Kazachstanu, piątej rundy Pucharu Świata FIA w Rajdatch Terenowych. Polsko-belgijski duet Orlen Team nie będzie miał łatwego zadania, ponieważ nad Morze Kaspijskie wybiera się sporo utytułowanych załóg.

Za liderami Pucharu Świata w Mini John Cooper Works Rally z X-Raidu na liście ustawiono Martina Prokopa i Jana Tománka. Załoga Forda F-150 Evo wygrała już w tym roku Abu Dhabi Desert Challenge i spróbuje odebrać prowadzenie w punktacji Przygońskiemu i Colsoulowi. O zwycięstwo będą chcieli na pewno powalczyć też Władimir Wasiliew i Konstantin Żilcow w Mini Cooperze Countryman.

Ubiegłoroczni zwycięzcy oraz zdobywcy trzech ostatnich Pucharów Świata FIA w Rajdach Terenowych, Nasir al-Atijja i Matthieu Baumel także będą chcieli powrócić na zwycięską ścieżkę. Reprezentanci Overdrive Racing spróbują odnieść drugą wygraną w tym sezonie od inauguracyjnego Baja Russia w połowie lutego. Liczyć będzie trzeba się także z Harrym Huntem i Sébastienem Delaunayem, którzy z PH-Sportu wynajmują Peugeota 2008 DKR – samochód, którym Stéphane Peterhansel, a także Carlos Sainz wygrali ostatnie edycje Rajdu Dakar.

Po raz pierwszy do Kazachstanu wybiera się fabryczny zespół Kamaza. Dwie rosyjskie ciężarówki jedynie w krajowej klasyfikacji poprowadzą Andriej Karginow (zwycięzca Dakaru 2014) i Siergiej Kuprianow. Czoła spróbuje stawić im druga para fabrycznego zespołu Gaz Raid Sport. Za kierownice GAZelle Next przydzielono Jewgienija Suchowienkę i Aleksieja Ignatowa.

Tekst: Marcin Zabolski

Tagi: PlatinumORLEN TeamKuba Przygoński

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News