Poloński jeździł Abarthem 124 Rally RGT. Ma coś lepszego od R5!

W ubiegłym sezonie oglądani w Fordzie Fiesta R5, Dariusz Poloński i Łukasz Sitek przenoszą się do Abarth Rally Cup towarzyszącemu Rajdowym Mistrzostwom Europy. Dziś kierowca po raz pierwszy miał okazję testować pucharowego Abartha 124 Rally RGT.

Poloński jeździł Abarthem 124 Rally RGT. Ma coś lepszego od R5!
Podaj dalej
Poloński przymierzył się do Abartha 124 Rally w poniedziałek

„Skorpion” w poniedziałek pojawił się w siedzibie Rallytechnology, która będzie serwisować samochód. Dzisiejsze jazdy odbyły się na Silesia Ringu. W Kamieniu Śląskim nie było co prawda możliwości sprawdzenia zachowania na wąskiej, podbijającej drodze, ale zdobywca Pucharu Peugeota (2003) i były mistrz Polski klasy 4 (2015-2016) i 6 (2014) jest zachwycony możliwościami auta.

Dariusz Poloński dla WRC Motorsport&Beyond: Tor nie pokazuje wszystkiego, ale na pewno prezentuje ogromny potencjał tego auta. Stwierdziliśmy w szerokim gronie, że „straight line’a” ma wyraźnie lepszego niż R5-tka, dzięki niższej masie i trochę większej mocy, więc robi bardzo duże wrażenie. Auto jest idealnie wyważone i świetnie się słucha kierowcy.

42-latek po raz pierwszy w profesjonalnej karierze będzie startować samochodem z napędem na tył. Uczestnik 80 rund RSMP ma świadomość, że w związku z tym czeka go spore wyzwanie, ale jednocześnie liczy na to, że po każdym przejeździe, tak jak dziś, będzie miał olbrzymi uśmiech na twarzy.

„Skorpion” był dziś testowany na Silesia Ringu

Mamy nadzieję, że proces uczenia się samochodu będzie miły i przyjemny – powiedział nam Poloński. – Samochód jest trochę nerwowy. Ten tylny napęd cały czas daje znać o sobie, tył cały czas wyprzedza przód, aut jeździ głębokimi ślizgami. Na torze udało nam się go ujarzmić w 100%, ale na oesach na pewno będzie wymagający.

Zapoznawczym startem w trybie oesowym będzie w najbliższy weekend Rallysprint Kopná. Niedługo potem samochód wybywa w drogę, aby na czas dotrzeć na drugą rundę ERC, Rajd Wysp Kanaryjskich (2-4 maja). Z tego względu Poloński nie pojawi się Abarthem na inauguracji RSMP, Rajdzie Świdnickim Krause.

Dariusz Poloński nie zdoła pojawić się treningowo w Rajdzie Świdnickim Krause

W naszym kraju załoga Poloński/Sitek autem RGT wystąpi dopiero podczas Rajdu Polski (28-30 czerwca), który jest rundą Abarth Rally Cup. Niewykluczony jest także start w Rajdzie Śląska (5-7 września) lub Rajd Dolnośląski (4-6 października).

Przeczytaj również