Policyjna grupa SPEED podsumowała rekordowy 2019 rok

Policyjna grupa SPEED podsumowała rekordowy 2019 rok

Podaj dalej

Ponad 17,8 tys. pojazdów zostało skontrolowanych w ramach dotychczasowej działalności policyjnej grupy „SPEED”. Od połowy lipca do końca listopada funkcjonariusze ujawnili ponad 10,5 tys. kierowców przekraczających dozwoloną prędkość.

Jak tłumaczył podkom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego i przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu powołał latem tego roku specjalny zespół „SPEEED”.

„Podczas dotychczasowych działań na terenie województwa wielkopolskiego policjanci skontrolowali 17 873 pojazdy. Funkcjonariusze ujawnili 15 831 wykroczeń, w tym 721 przekroczeń prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym oraz 9793 przekroczenia prędkości pozostałych. 758 kierowcom zatrzymano prawa jazdy. Natomiast ze względu na zły stan techniczny 1338 kierowców straciło dowody rejestracyjne”wskazał Święcichowski.

Trzon grupy „SPEED” stanowi 40-osobowa grupa policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, a także komend policji z Poznania, Leszna, Kalisza, Konina, Ostrowa Wielkopolskiego, Piły, Gniezna, Nowego Tomyśla i Szamotuł. W trakcie działań policjanci wspierani są także przez pozostałych funkcjonariuszy z wielkopolskich komend.

Wzorowy korytarz życia na A2. Policjanci nie ukrywają zachwytu: „Brawo!” [wideo]

„Policjanci należący do grupy SPEED, to doświadczeni i profesjonalni kierowcy. Swoje umiejętności podnoszą cały czas, aby skutecznie i bezpiecznie eliminować z drogi niebezpiecznych kierowców. Między innymi na torze szkoleniowym w Bednarach ćwiczyli szybką i dynamiczną jazdę, wyjście z niebezpiecznych manewrów, nietypowe zdarzenia na drodze, oraz jazdę na mokrej nawierzchni. Wszystko w nowoczesnych radiowozach”podkreslił Święcichowski.

PAP

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News