Policjant użył Jacka Danielsa zamiast płynu chłodniczego. Dlaczego będzie miał kłopoty z prawem?

Policjant użył Jacka Danielsa zamiast płynu chłodniczego. Dlaczego będzie miał kłopoty z prawem?

Clipboard01

Podaj dalej

Pewien nowosybirski policjant wlał butelkę popularnego burbona do zbiornika na płyn chłodzący. Teraz mężczyźnie grożą konsekwencje służbowe.

Na filmie, który szybko obiegł internet widać, jak rosyjski policjant używa zamiast płynu do chłodnic „zamiennika” w postaci Jacka Danielsa. I pewnie nie było by w tym nic dziwnego, bo w Rosji dzieją się rzeczy dużo dziwniejsze i jeszcze bardziej niedorzeczne, gdyby nie fakt, że nagranie trafiło do przełożonych policjanta.

A trafić prędzej czy później musiało, bo sprawę nagłośniły ogólnorosyjskie media. Ponieważ na filmie widać twarz policjanta oraz miejsce w którym powstał, nie było żadnych trudności, by ustalić autora a następnie przeprowadzić w komendzie audyt, który najpewniej skończy się wyciągnięciem odpowiedzialności dyscyplinarnej wobec mężczyzny.

Padł kolejny rekord w nielegalnym i ekstremalnie niebezpiecznym wyścigu

Sprawa może mieć też drugie dno. Spostrzegawczy internauci zauważyli, że alkohol może być podrobiony, ponieważ butelka nie ma charakterystycznych tłoczeń. Jeśli to się potwierdzi, policjantowi może grozić nawet wydalenie ze służby.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News