Początek sezonu jednośladowców

Początek sezonu jednośladowców

Początek sezonu jednośladowców

Podaj dalej

Ubiegły weekend obfitował w piękne słońce i wysokie temperatury. Wielu motocyklistów uznało to za idealne warunki do rozpoczęcia sezonu. Niestety, fakt ten wywołuje kolejne rozmowy na temat bezpieczeństwa na drogach, gdyż wraz z rozpoczęciem owego sezonu dochodzi do wielu wypadków.

Najważniejszym aspektem jest wzajemna współpraca na drodze między kierowcami samochodów a kierowcami jednośladów. Ci pierwsi bardzo często nie traktują drugich poważnie i uważają, że mają większe prawa. Nie dotyczy to tylko kierowców motocykli, ale też motorowerów i rowerów.

Należy pamiętać, że użytkownicy jednośladów nie mają pasów bezpieczeństwa ani poduszek powietrznych. Jedynym elementem uposażenia, który ma ich chronić jest specjalne ubranie oraz kask. Dlatego też, niezwykle ważny jest wzajemny szacunek na drodze i dostosowanie prędkości do przepisów i panujących warunków, wtedy wszyscy będziemy mogli bezpiecznie dojechać do celu.

Już w tym roku odnotowane zostały 703 wypadki, w których udział brali kierowców jednośladów. Niestety, w 47 przypadkach odbyło się to ze skutkiem śmiertelnym.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News