Po śmierci załogi Hondy Civic, organizatorzy Rajdu Żuławskiego nie będą komentować sprawy

Po śmierci załogi Hondy Civic, organizatorzy Rajdu Żuławskiego nie będą komentować sprawy

407 interakcji
5cd8586bd4e9a_p

Podaj dalej

Po tragicznym wypadku załogi Łukasz Semkiw / Tomasz Czepukojć w Rajdzie Żuławskim, organizator imprezy Automobilklub Morski oświadczył, że nie będzie udzielać informacji w bulwersującej sprawie.

Organizatorzy zasłaniają się dobrem śledztwa (okoliczności i odpowiedzialność wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury – przyp. red.) i bliskich zmarłych osób. Organizator zapewnia, że natychmiast została uruchomiona procedura bezpieczeństwa. Wysiłki nie uchroniły jednak przed śmiercią.

Włoch po śmiertelnym wypadku na Rajdzie Żuławskim: Jak się czujecie mając krew na rękach?

Druga runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza w Super KJS odbywała się dzisiaj w gminie Cedry Wielkie. Załoga Hondy Civic z nr 7 wpadła do kanału w pobliżu wsi Błotnik. Kierowca i pilot nie byli w stanie o własnych siłach opuścić samochodu. Samochód wyciągnięto w ciągu 10 minut.

Środowisko rajdowe wstrząśnięte śmiertelnym wypadkiem w Rajdzie Żuławskim

Oświadczenie organizatorów 5. Rajdu Żuławskiego

12 maja 2019 podczas samochodowej imprezy Super KJS pod nazwą 5. Rajd Żuławski doszło do tragicznego wypadku z udziałem załogi Łukasz Semkiw / Tomasz Czepukojć. Na drugim odcinku specjalnym prowadzona przez nich Honda Civic opuściła drogę, z impetem pokonała ziemny wał zabezpieczający i wpadła do kanału wodnego.

Na ratunek pospieszyli znajdujący się na pobliskim punkcie kontrolnym sędziowie, kibice, zapewnione przez organizatora i znajdujące się na odcinku specjalnym wozy ratownicze straży pożarnej i karetka z lekarzem, a także wezwane na miejsce służby systemowe, włącznie ze śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Niestety, pomimo natychmiastowego uruchomienia procedury bezpieczeństwa oraz ratowniczych wysiłków tych wielu zaangażowanych osób, wypadek okazał się tragiczny w skutkach i obaj poszkodowani ponieśli śmierć. Składamy ogromne wyrazy współczucia rodzinie i przyjaciołom zmarłych uczestników.

Ze względu na pamięć naszych kolegów i wzgląd na ich bliskich oraz dobro prowadzonego śledztwa nie będziemy udzielać dalszych informacji.

Organizatorzy SKJS 5. Rajdu Żuławskiego

Film z działań na miejscu śmiertelnego wypadku na Rajdzie Żuławskim

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News