Po śmierci załogi Hondy Civic, organizatorzy Rajdu Żuławskiego nie będą komentować sprawy

Po śmierci załogi Hondy Civic, organizatorzy Rajdu Żuławskiego nie będą komentować sprawy

407 interakcji

Podaj dalej

Po tragicznym wypadku załogi Łukasz Semkiw / Tomasz Czepukojć w Rajdzie Żuławskim, organizator imprezy Automobilklub Morski oświadczył, że nie będzie udzielać informacji w bulwersującej sprawie.

Organizatorzy zasłaniają się dobrem śledztwa (okoliczności i odpowiedzialność wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury – przyp. red.) i bliskich zmarłych osób. Organizator zapewnia, że natychmiast została uruchomiona procedura bezpieczeństwa. Wysiłki nie uchroniły jednak przed śmiercią.

Włoch po śmiertelnym wypadku na Rajdzie Żuławskim: Jak się czujecie mając krew na rękach?

Druga runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza w Super KJS odbywała się dzisiaj w gminie Cedry Wielkie. Załoga Hondy Civic z nr 7 wpadła do kanału w pobliżu wsi Błotnik. Kierowca i pilot nie byli w stanie o własnych siłach opuścić samochodu. Samochód wyciągnięto w ciągu 10 minut.

Środowisko rajdowe wstrząśnięte śmiertelnym wypadkiem w Rajdzie Żuławskim

Oświadczenie organizatorów 5. Rajdu Żuławskiego

12 maja 2019 podczas samochodowej imprezy Super KJS pod nazwą 5. Rajd Żuławski doszło do tragicznego wypadku z udziałem załogi Łukasz Semkiw / Tomasz Czepukojć. Na drugim odcinku specjalnym prowadzona przez nich Honda Civic opuściła drogę, z impetem pokonała ziemny wał zabezpieczający i wpadła do kanału wodnego.

Na ratunek pospieszyli znajdujący się na pobliskim punkcie kontrolnym sędziowie, kibice, zapewnione przez organizatora i znajdujące się na odcinku specjalnym wozy ratownicze straży pożarnej i karetka z lekarzem, a także wezwane na miejsce służby systemowe, włącznie ze śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Niestety, pomimo natychmiastowego uruchomienia procedury bezpieczeństwa oraz ratowniczych wysiłków tych wielu zaangażowanych osób, wypadek okazał się tragiczny w skutkach i obaj poszkodowani ponieśli śmierć. Składamy ogromne wyrazy współczucia rodzinie i przyjaciołom zmarłych uczestników.

Ze względu na pamięć naszych kolegów i wzgląd na ich bliskich oraz dobro prowadzonego śledztwa nie będziemy udzielać dalszych informacji.

Organizatorzy SKJS 5. Rajdu Żuławskiego

Film z działań na miejscu śmiertelnego wypadku na Rajdzie Żuławskim

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News