Wielkie zmiany w Audi. Zamiana Dyrektorów marek w Polsce

Wielkie zmiany w Audi. Zamiana Dyrektorów marek w Polsce

Wielkie zmiany w Audi. Zamiana Dyrektorów marek w Polsce

Podaj dalej

1 października tego roku nowym Dyrektorem marki Volkswagen zostanie Michał Bowsza, który przez ostatnie 14 był Dyrektorem Audi w Polsce. Jego miejsce zajmie poprzedni Dyrektor Volkswagena Łukasz Zadworny.

Michał Bowsza zmienia środowisko. Swoim doświadczeniem wesprze Volkswagena

Michał Bowsza już od ponad 20 lat pracuje w branży motoryzacyjnej. W ciągu swojej kariery wspierał czołowe marki koncernu Volkswagen takie jak: Porsche, Audi, Volkswagen Samochody dostawcze i Volkswagen.  

Bowsza od połowy 2008 roku pełnił funkcję Dyrektora marki Audi i podczas jego kadencji sprzedaż firmy zwiększyła się o niespełna 500%. Zwiększając tym samym czterokrotnie udział w rynku. Był również inicjatorem oraz współtwórcą programu finansowania Audi Perfect Lease, który stał się normą i wzorem dla wielu firm. Warto wspomnieć także o tym, że Michał zainicjował i stworzył koncepcję Best Performing Dealer. Polegała ona na profesjonalizacji zarządzania polską siecią dealerską Audi. 

Michał przez wiele lat ciężkiej pracy zbudował zespół osiągający wprost idealne wyniki. Wpajając mu również, że wzajemny szacunek, zaangażowanie, motywacja oraz kultura sukcesu to najważniejsze czynniki w pracy zawodowej. 

Łukasz Zadworny zostaje nowym Dyrektorem Audi. Szykują się owocne lata

Już przez 20 lat Łukasz Zadworny działa w branży samochodowej. Zaczął od pełnienia funkcji dyrektora Działu Marketingu dla Skody przez 7 lat, później przez kolejne 6 lat zarządzał marką w Polsce. Dyrektorem marki Volkswagen został 1 czerwca 2015 roku i przez ostatnie 7 lat pod jego okiem firma bardzo się rozwinęła. Dzięki stawianiu na rentowność sieci dealerskich, elektromobilność i nie tylko marka przeszła wielką przemianę. Co więcej, znacząco rozbudowała gamę oferowanych modeli, w szczególności elektryki z rodziny ID. 

Łukasz Zadworny zawsze podkreślał oraz doceniał profesjonalizm współpracowników z zespołów marek, z którymi pracował przez lata i osiągnął niesamowite rezultaty.  

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News