Volkswagen pomaga uchodźcom. Dzięki ich samochodom strażacy ochotnicy przejechali już ponad 70 000 km

Volkswagen pomaga uchodźcom. Dzięki ich samochodom strażacy ochotnicy przejechali już ponad 70 000 km

Volkswagen pomaga uchodźcom. Dzięki ich samochodom strażacy ochotnicy przejechali już ponad 70 000 km

Podaj dalej

Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych już od dobrych kilku miesięcy czynnie pomagają uchodźcom z Ukrainy. Wszystko za sprawą samochodów, które firma Volkswagen Financial Services bezpłatnie przekazała w marcu – dzięki ich pomocy służba wykonywana jest sprawniej oraz skuteczniej. Co ciekawe, do tej pory udało im się przejechać ponad 70 000 kilometrów! 

Ciągła pomoc na rzecz Ukrainy 

Volkswagen Financial Services przekazał łącznie 20 samochodów dla OSP. Samochody trafiły do zaangażowanych jednostek zajmujących się czynnym pomaganiem uchodźcom znajdujących się przeważnie w województwach przygranicznych. Pojazdy od marca pomagają w przewożeniu osób oraz w transporcie żywności i darów dla potrzebujących. Auta pożyczono bezpłatnie na okres 6 miesięcy. 

Firma zadbała o wszystko i zapewniła swoim pojazdom dokładne badania techniczne. Każdy samochód został wyposażony w pakiet serwisowy, ubezpieczenie oraz kartę paliwową –  to wszystko dlatego, aby strażacy nie musieli się niczym martwić i żeby z łatwością mogli skupić się na swoim zadaniu, jakim jest niesienie pomocy potrzebującym uchodźcom. 

,,Pomagamy tak, jak umiemy najlepiej, dostarczając mobilność. Jako Volkswagen Financial Services czynimy to po prostu z potrzeby serca. Widzimy, że dzięki naszemu wsparciu strażacy ochotnicy mogą na większą skalę nieść tak potrzebną pomoc uchodźcom z Ukrainy” – podkreśla Mikołaj Woźniak, prezes Volkswagen Financial Services.

Wszystkie dwadzieścia samochodów przekazanych jednostkom strażackim pokonało od marca do końca maja łącznie 71 147 km. Na samej górze rankingu uplasowała się OSP Rymanów, której członkowie mieli na liczniku ponad 8 000 km pomocy na rzecz uchodźców z Ukrainy. Minimalnie mniej uzyskali strażacy z GPR OSP Myślenice oraz OSP Bełżec. 

,,Jesteśmy dumni, że przekazane przez nas samochody każdego dnia pomagają strażakom ochotnikom w codziennej służbie. Jednego dnia dostarczają dary do miejsc, w których przebywają uchodźcy, a innego przewożą książki w języku ukraińskim do lokalnej biblioteki, aby dzieciaki nie narzekały na nudę. Oczywiście nie liczy się sam pokonany dystans, lecz faktycznie udzielona pomoc, dlatego wszystkim jednostkom OSP należą się zasłużone brawa” – mówi Dariusz Brodnicki, Dyrektor Marketingu i Brand Managementu w Volkswagen Financial Services.

Dla Volkswagena nawet księżyc nie jest limitem 

Współpraca między Związkiem OSP, a Volkswagenem Financial Services trwa już od 2020 roku. Pierwsza edycja została zorganizowana w celu walki ze skutkami pandemii koronawirusa. Samochody przekazane przez Volkswagena zostały również wykorzystane w akcjach ratunkowych, zabezpieczaniu terenów  objętych zagrożeniem powodziowym i wiele więcej. Od początku działań auta pokonały łącznie 388 000 km –  to w przybliżeniu tyle, ile wynosi dystans na Księżyc! 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News