Unitel Mazda MX-5 Cup Poland odbędzie się za granicą. To pierwszy raz, kiedy turniej rozgrywa się poza naszym krajem

Siódma oraz ósma runda wyścigowego pucharu Unitel Mazda MX-5 Cup Poland odbędzie się na torze Slovakiaring. Będzie to pierwszy raz, w którym Mazdy zaprezentują się przed zagranicznymi kibicami.

Unitel Mazda MX-5 Cup Poland odbędzie się za granicą. To pierwszy raz, kiedy turniej rozgrywa się poza naszym krajem
Podaj dalej

Parę słów o Unitel Mazda MX-5 Cup Poland

Operatorem pucharu jest firma Unitel Motosport, a za przygotowanie wyścigowych Mazd odpowiada marka TG Auto. Pojazdy wystartują w dwóch emocjonujących wyścigach pucharowych, które zaplanowane są na sobotni oraz niedzielny poranek. Co więcej, liderem pucharowej punktacji jest najmłodszy w całej stawce, 19-letni Nikodem Wierzbicki, któremu udało się zwyciężyć obydwa wyścigi.

,,Już nie mogę się doczekać najbliższej rundy na torze w Słowacji. Miałem okazję już dwukrotnie ścigać się na tym obiekcie. Doświadczenie podpowiada, że to będą bardzo trudne wyścigi. Tor jest bardzo szybki i długi, przez co cała stawka będzie jechać bardzo blisko siebie. Kilka tygodni temu miałem okazję przypomnieć sobie nitkę toru innym samochodem podczas dwóch dni treningowych, dlatego uważam, że jestem gotowy, aby w nadchodzący weekend powalczyć o kolejne zwycięstwa”. 

W walce o puchar ujrzymy debiut

Mazda logo

W stawce zawodów zadebiutuje znany do tej pory ze startów z serii Maluch Trophy Oskar Klimek. Choć co ciekawe nie jest to jedyny debiutant, jakiego ujrzymy. Mianowicie gościem specjalnym nadchodzącej rundy będzie czeski dziennikarz motoryzacyjny oraz kierowca wyścigowy Jan Červenka.

,,Slovakiaring to jeden z najszybszych torów w tej części Europy” – mówi Paweł Skucha, dyrektor firmy TG Auto. ,,Jest bardzo wymagający dla hamulców i opon. Niełatwo będzie trafić z ustawieniami oraz przygotować się do wyścigów, a potem zarządzać samochodem. Pogoda może płatać figle. W prognozach mamy zarówno upały, jak i deszcze i burze. Myślę jednak, że nasze i zawodników doświadczenie pozwoli dokonać dobrych wyborów. Tym razem nasze Mazdy będą jechać w jednym wyścigu razem z innymi klasami. Wśród nich będą podobne samochody słowackiego pucharu MX-5. Na torze może być nawet ponad 40 samochodów, dlatego trochę obawiamy się tłoku podczas zmagań. To będzie duże wyzwanie dla wszystkich, ale widok blisko dwudziestu Mazd MX-5 w jednym wyścigu będzie czymś naprawdę super i nie możemy się już doczekać weekendu”.

,,Cieszę się, że Unitel Mazda MX-5 Cup po raz pierwszy wyjeżdża za granicę” – powiedział Szymon Sołtysik, PR manager firmy Mazda Motor Poland. ,,To nie tylko możliwość zaprezentowania i sprawdzenia naszych roadsterów na nowym torze, ale także pierwsza okazja do startu w pucharowej Maździe zawodnika z zagranicy. Fotel samochodu VIP zajmie Jan Červenka, znany dziennikarz motoryzacyjny z Czech, były redaktor naczelny magazynu Speed oraz tamtejszej edycji miesięcznika TopGear i doświadczony kierowca wyścigowy. Dzięki jego startowi o polskim pucharze Mazdy MX-5 dowie się szersza publiczność w Czechach i na Słowacji”.

 

Przeczytaj również