UE atakuje polskich kierowców! Możemy już zapomnieć o jeździe samochodem…

UE atakuje polskich kierowców! Możemy już zapomnieć o jeździe samochodem…

mandat kierowca

Podaj dalej

UE już od dawna przygląda się działaniom w naszym kraju. Czekają nas duże zmiany spowodowane decyzją rządzących. Jeśli jesteś kierowcą – to mamy dla ciebie złą wiadomość…

Ceny paliw ponownie wzrosną?! UE jest bezlitosna! 

paliwo diesel ceny paliw vat akcyza podatki tarcza inflacja
fot. freepik

Od dłuższego czasu Unia Europejska bacznie przygląda się pracy naszych rządzących. Jacek Sasin podczas rozmowy w stacji radiowej powiadomił słuchaczy, że rząd dostał klarowne ostrzeżenie. Według Unii działania Polski w kwestii obniżania stawek VAT-u są niezgodne z prawem europejskim. UE wymusza na naszym kraju przywrócenie akcyzy oraz podatku. Decyzja ta sprawi, że wielu kierowców odczuje kolejne podwyżki na stacjach paliwowych. 

Jacek Sasin poinformował również, że niestety wyższe stawki VAT będą musiały być przywrócone. Wszystko to za sprawą Komisji Europejskiej, której nie odpowiadają działania podejmowane przez polski rząd przeciwko inflacji.

,,Będziemy musieli niestety ten VAT przywrócić, nie tylko zakresie energii elektrycznej, ale w obszarze pozostałych surowców energetycznych, również nawozów” – powiedział Sasin, cytowany przez e-petrol.pl 

VAT powróci do normy… 

paliwo benzyna diesel ropa naftowa cena ceny stacje stacja paliw
fot. pixabay

Jak podaje e-petrol za sprawą aktualnie obowiązującej tarczy antyinflacyjnej obniżono VAT od sprzedaży paliw silnikowych do 8 proc. Ponadto zmniejszono stawki akcyzy do minimum unijnego. Podlegają jej niektóre paliwa silnikowe, energia elektryczna wykorzystywana w gospodarstwach domowych oraz lekki olej opałowy. Dodatkowo sprzedawcy paliw silnikowych zostali zwolnieni z podatku od sprzedaży detalicznej. 

Jak na razie wiemy jedynie, że VAT wróci do dawnego poziomu. Wciąż nie jest pewne czy zmieni się coś jeszcze w ramach tarczy antyinflacyjnej. Jedyne co możemy zrobić to czekać na dalsze informacje od rządu.

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News