Specjalna wersja Matt Black Edition niezawodnej Toyoty Land Cruiser

Specjalna wersja Matt Black Edition niezawodnej Toyoty Land Cruiser

Specjalna wersja Matt Black Edition niezawodnej Toyoty Land Cruiser

Podaj dalej

Od 70 lat Toyota Land Cruiser uznawana jest za niezrównany samochód terenowy, który świetnie sobie radzi nawet w najtrudniejszych warunkach. Inspiracją do stworzenia najnowszej, specjalnej wersji Matt Black Edition były właśnie legendarne możliwości off-roadowe tego pojazdu.

Niezwykłe detale i istotne zmiany

Matowo czarne detale nadwozia to to, co wyróżnia Land Cruiser Matt Black Edition i podkreśla jej mocny charakter. W specjalnym kolorze są grill, oprawki świateł, obudowy lusterek bocznych, boczne stopnie, relingi dachowe, felgi oraz wykończenie klapy bagażnika.

Toyota, aby jeszcze bardziej podkreślić luksusowe wykończenie wnętrza, zdecydowała się dodać dwie nowe skórzane tapicerki, które sami możemy wybrać. Oparcia oraz siedziska foteli zostały pokryte czarną skórą, które idealnie pasują do szarych lub brązowych skórzanych wstawek na bocznych podparciach. 

Co ciekawe, pojazd Land Cruiser w swojej nowej specjalnej edycji został wyposażony w turbodoładowany, czterocylindrowy silnik D-4D. Jego pojemność wynosi 2,8 l, a moc 204 KM – jednak najlepsze w tym wszystkim jest to, że w maksymalnym momencie obrotowym osiąga 500 Nm. Dodatkowo jednostka współpracuje z automatyczną skrzynią biegów o 6 przełożeniach i napędza cztery koła.

Specjalna edycja już wkrótce

Na sam koniec warto wspomnieć o tym, że Land Cruiser Matt Black Edition będzie dostępny w sprzedaży w przeciągu roku. W Polsce pojawi się jako wersja Executive. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News