Ronda zbyt trudne dla kierowców! Doczekamy się zmian w przepisach?!

Ronda zbyt trudne dla kierowców! Doczekamy się zmian w przepisach?!

Ronda zbyt trudne dla kierowców! Doczekamy się zmian w przepisach?!

Podaj dalej

Okazuje się, że ronda w naszym kraju to prawdziwy kat wśród kierowców. Krążą nawet plotki, że doczekamy się w tej sprawie zmian w przepisach? Czy jest to prawda? I dlaczego tak właściwie Polacy mają problem poruszaniem się po skrzyżowaniu o ruchu okrężnym? Wszystko wynika z konkretnego błędu kierujących, który może zapewnić im nie lada kłopoty…

Ronda za trudne dla kierowców… 

Rondo

Już od dłuższego czasu w internecie można usłyszeć o kierowcach, którzy w brutalny sposób weryfikowani są przez skrzyżowania o ruchu okrężnym. Najwidoczniej wielu Polaków zapomina o przepisach i w absurdalny sposób zachowują się na rondzie, skupiając na sobie wzrok policji. W tym artykule dowiecie się czego nie robić na rondzie i jaka kara czeka na niedoinformowanych jeżdżących. Czy skandaliczne ruchy obywateli naszego kraju zmuszą rząd do podjęcia decyzji? Zobaczcie sami! 

Na tym etapie musimy podkreślić, że jak na razie nie ma żadnych oficjalnych informacji o tym, aby jakiekolwiek przepisy miały zostać zmienione. Sytuacja, o której wam zaraz opowiemy nie są tak częste, jak mogłyby się wydawać. Nie zmienia to jednak faktu, że przestrzeganie prawa wśród kierowców powinno być rzeczą świętą. Może to uchronić was przed niepotrzebnym mandatem oraz punktami karnymi. O konsekwencji swoich czynów przekonał się jeden z mieszkańców Sulechowa, który pokazał wszystkim, czego nie powinno robić się na rondzie. Co dokładnie przeskrobał wspomniany przez nas kierowca? 

W piątek 6 stycznia bieżącego roku mężczyzna poruszający się audi przejechał przez rondo Piłsudskiego w Sulechowie, przecinając je na wprost. Gdyby tego było mało zniszczył przy tym świąteczne dekoracje. Jedynymi ofiarami 18-latka były dwa niewinne bałwanki, które nie spodziewały się takiego obrotu spraw. Funkcjonariusze tamtejszej policji szybko wzięli się do roboty. Z pomocą przekazanych nagrań z monitoringu miejskiego szybko udało się ustalić tablice rejestracyjne poszukiwanego. Mundurowi złożyli 18-latkowi niespodziewaną wizytę. 

Nagranie zostało udostępnione w sieci i możemy na nim zauważyć, że pieszy widząc z oddali całą sytuację uciekł, bojąc się o swoje życie. Jedyny pozytyw z całej tej sytuacji jest taki, że ostatecznie nikomu nic się nie stało. Niestety nie zmienia to faktu, że w Polsce najwięcej wypadków spowodowanych jest przez niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Może kiedyś wszyscy dożyjemy momentu, w którym kierowcy w Polsce wreszcie nauczą się jeździć zgodnie z przepisami… 

Ta kara to przestroga dla innych kierowców! 

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 18-latek zapłacił grzywnę w wysokości 1200 zł! Oprócz tego na konto młodego mężczyzny trafiło także 10 punktów karnych. Jak sami widzicie niedostosowanie prędkości do warunków ruchu oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa jest surowo przez mundurowych karane. Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach, co myślicie o całej sytuacji i czy byliście świadkami podobnych sytuacji! 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News