Rhodium White nowym, unikatowym kolorem nadwozia Mazdy. Premiera już latem 2022 roku 

Rhodium White nowym, unikatowym kolorem nadwozia Mazdy. Premiera już latem 2022 roku 

Rhodium White nowym, unikatowym kolorem nadwozia Mazdy. Premiera już latem 2022 roku 

Podaj dalej

Pierwszym samochodem, który otrzyma nowy kolor nadwozia będzie flagowy SUV, Mazda CX-60. Lakier został opracowany w unikatowej technologii lakierowania Mazdy – Takuminuri. Co najważniejsze przyczyni się on do bardziej efektywnego wykorzystania zasobów oraz do zmniejszenia emisji CO₂ w procesie produkcji.

Czysta biel, prostota i minimalizm 

Mazda wierzy, że lakier ma ogromny wpływ na końcowy efekt wyglądu sylwetki pojazdu, to właśnie dlatego marka koncentruje swoje działania na opracowaniu kolorów, które podkreślają dynamiczną, a zarazem subtelną formę wyrażoną przez stylistykę Kodo – Dusza Ruchu. Czysta biel Rhodium White inspirowana była estetyką japońską, która stawia na piękno w prostocie oraz na eliminacji zbędnych detali. 

Mazda, opracowując powłokę Rhodium White sprawiła, że technologia Takuminuri wzniosła się na kompletnie nowy poziom, produkując przy tym wyrazisty lakier nadwozia przy użyciu tylko trzech warstw: warstwy z pigmentem, warstwy bezbarwnej oraz warstwy odbijającej światło. Warstwa z kolorem zawiera na nowo opracowany biały pigment, który sprawia wrażenie jedwabistej gładkości i drobnoziarnistej bieli. Rhodium White przyczynia się do bardziej efektywnego wykorzystywania zasobów i zmniejszenia emisji CO₂ w procesie produkcji.

Firmie z Hiroszimy udało się uzyskać wykończenie, które przywodzi na myśl ręczne malowanie. Sprawia to, że cała powierzchnia lakieru błyszczy się pod wpływem światła i daje mu realistyczną, metaliczną fakturę. 

Ciągłe poszukiwania i zbliżająca się premiera 

Mazda wierzy, że to właśnie lakier nadwozia jest kluczowym elementem każdego samochodu i to dlatego zamierzy kontynuować poszukiwania nowych form ekspresji kolorów oraz technologii lakierowania, które z pewnością zwiększą atrakcyjność ich samochodów. Nowy lakier ukaże się latem 2022 roku, początkowo pojawi się u modeli opracowanych z myślą o dużych platformach. Nowy kolor zadebiutuje we flagowym SUV-ie marki w Europie – nowej Maździe CX-60. 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News