Rabat na wodorową Toyotę Mirai. Zainteresowani zaoszczędzą na zakupie 50 000 złotych

Toyota przygotowała specjalną ofertę na model Mirai w związku z rozbudową infrastruktury do tankowania wodoru. Chętni, którzy się pospieszą będą mogli zakupić pojazd w cenie od 284 900 złotych. Zainteresowani zaoszczędzą na zakupie łącznie 50 000 złotych. Sam samochód natomiast jest bardzo imponujący. Jego zasięg wynosi do 650 km, co czyni go wyjątkowo praktycznym i oszczędnym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób zainteresowanych ekologiczną mobilnością. W dzisiejszym artykule opowiemy wam, jak długo obowiązywać będzie rabat, a także co nieco zdradzimy o samym pojeździe. Już teraz warto zdradzić, że opłaca się poświęcić chwilę, aby zapoznać się z jego specyfikacją. Zainteresowani? W takim razie zaczynajmy!

Rabat na wodorową Toyotę Mirai. Zainteresowani zaoszczędzą na zakupie 50 000 złotych
Podaj dalej

Rabat na wodorową Toyotę Mirai

Rabat na wodorową Toyotę Mirai

Niedawno Toyota zaoferowała swój jedyny osobowy samochód na wodór – model Mirai, w zupełnie nowej formie, na rok modelowy 2023. Mało kto więc spodziewał się, że marka zaskoczy swoich klientów, wprowadzając atrakcyjny rabat dla poprzednika, Toyoty Mirai z 2022 roku. Osoby zainteresowane pojazdem mogą nabyć go z atrakcyjnym rabatem wynoszącym aż 50 000 złotych. Dlaczego tak się stało? 

Otóż wszystko sprowadza się do rozbudowy infrastruktury do tankowania wodoru. W związku z tym Toyota przygotowała specjalną ofertę na model Mirai. Ostatnie egzemplarze bezemisyjnej limuzyny klasy premium z 2022 roku w wersji Executive można nabyć już od 284 900 złotych. Istnieje oczywiście możliwość nabycia auta w formie Leasingu KINTO ONE od 2963 złotych netto miesięcznie. Obecnie wodorowy pojazd od japońskiego producenta można zatankować w Warszawie oraz Rybniku. Samochód jest wyposażony w trzy zbiorniki wodoru, których wypełnienie pod ciśnieniem 700 barów zajmuje około 5 minut. 

Przypomnijmy, że w dzisiejszym artykule mówimy o jedynym dostępnym w Polsce aucie osobowym z napędem elektrycznym na wodorowe ogniwa paliwowe. Moc jego silnika wynosi aż 182 KM i jest zasilana ogniwami paliwowymi, które wytwarzają prąd na bieżąco w reakcji wodoru z tlenem. Toyota Mirai ma wbudowany w sobie innowacyjny katalityczny filtr znajdujący się we wlotach powietrza. Działa to mniej więcej tak, że jest ono doprowadzane do wspomnianych wcześniej ogniw, co doprowadza do usuwania od 90 do 100 proc. zanieczyszczeń o średnicy od 0 do 2,5 mikronów z powietrza. W celu łatwiejszego zrozumienia wystarczy powiedzieć, że powietrze, które opuszcza układ napędowy Mirai jest czystsze niż to pobierane z otoczenia. Toyota zdradziła, iż pokonanie 10 000 km oczyszcza powietrze dla jednej osoby na 1 rok

Toyota Mirai 2022 już od 284 900 zł

U wszystkich dealerów Toyoty, Polacy mogą zakupić ostatnie dostępne egzemplarze modelu Mirai z rocznika 2022. Tak jak wspominaliśmy wcześniej, decydując się na zakup chętni otrzymają rabat na 50 000 złotych, wraz z szybkim terminem odbioru. Sedan w wersji Executive kosztuje od 284 900 złotych

 • W leasingu KINTO ONE, miesięczna rata dla firm wynosi od 2963 złotych netto. 
 • W Leasingu Konsumenckim KINTO ONE kosztuje natomiast od 3645 złotych brutto miesięcznie. 

Odpowiedzmy jednak na pytanie: Co takiego w sobie skrywa Toyota Mirai? Jako limuzyna klasy premium posiada przestronną, dobrze wyposażoną kabinę z miejscem dla pięciu osób. Wersja Executive zawiera w standardzie: 

 • 19-calowe felgi aluminiowe 
 • dwustrefową klimatyzację automatyczną 
 • system multimedialny z 12,3-calowym ekranem dotykowym
 • nagłośnienie Premium Audio JBL z 14 głośnikami
 • interfejs Android Auto i Apple CarPlay
 • bezprzewodową ładowarkę telefonu w konsoli centralnej
 • system bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy Toyota T-MATE

We wnętrzu zastosowano tapicerkę ze skóry syntetycznej. Podgrzewanie ma większość foteli, przednie, skrajne w drugim rzędzie.

Rabat na Miari

Co więcej, wyposażenie wersji Executive można dodatkowo wzbogacić o pakiet VIP za dopłatą 35 tys. złotych. W skład pakietu wchodzą:

 • 20-calowe felgi aluminiowe
 • dach panoramiczny z elektrycznie sterowaną roletą
 • tapicerka ze skóry półanilinowej (dostępna jest w kolorze czarnym lub jasnym)
 • trzystrefowa klimatyzacja
 • wentylowane fotele przednie
 • wyświetlacz HUD
 • zaawansowany asystent parkowania Toyota Teammate Advanced Park

Przeczytaj również