Premiera Lexusa Electrified Sport w USA

Premiera Lexusa Electrified Sport w USA

Premiera Lexusa Electrified Sport w USA

Podaj dalej

Lexus Electrified Sport został wczoraj zaprezentowany w USA. Warto przypomnieć o tym, że pojazd po raz pierwszy pokazano w grudniu zeszłego roku w Tokio. W czerwcu natomiast miał on swoją europejską premierę podczas trwania Goodwood Festival of Speed.

Idealny samochód sportowy od Lexusa. Zobacz co go charakteryzuje

Prototypowy samochód ma stylistykę, która przywołuje pierwszorzędne auta sportowe. Do jego charakterystycznych elementów należy między innymi: cofnięta ku tyłowi kabina, wyraźne przetłoczenia na masce i bokach, a także długa maska. Do tego wszystkiego dochodzą motosportowe akcenty takie jak: zatrzaski na masce i tylnej pokrywie oraz hamulce z pomalowanymi na niebiesko zaciskami.

Lexusa Electrified Sport po raz pierwszy pokazano w grudniu 2021 roku w Tokio. W czerwcu miał swoją europejską premierę podczas Goodwood Festival of Speed. Ponadto wczoraj został zaprezentowany w USA podczas Monterey Car Week w Pebble Beach. Dla samego Lexusa jest to bardzo wyjątkowe miejsce. Wszystko za sprawą tego, że nieopodal mieści się siedziba studia Calty Design Research, które odpowiadało za koncepcję stylistyczną pojazdu.

Dodatkowo marka od 24 lat sponsoruje Pebble Beach Concours d ’Elegance, czyli konkurs piękności przeznaczony dla samochodów. 

To pierwsza taka okazja, aby w jednym miejscu zobaczyć nowe SUV-y Lexusa

Na sam koniec warto wspomnieć o tym, że Monterey Car Week będzie również pierwszą okazją do zobaczenia w jednym miejscu nowych SUV-ów Lexusa. Co więcej, marka pokaże także wyczynowe auta sportowe.

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News