Porsche z nowym nabytkiem. António Félix nowym kierowcą fabrycznym marki w Formule E

Porsche ogłasza kolejnego członka ekipy w Formule E: António Félix wzmacnia zespół jako nowy kierowca fabryczny. Portugalczyk zadebiutuje w barwach Porsche 14 stycznia 2023 roku podczas E-Prix w Meksyku.

Porsche z nowym nabytkiem. António Félix nowym kierowcą fabrycznym marki w Formule E
Podaj dalej

Kim jest António Félix?

António Félix da Costa zostaje nowym członkiem zespołu Porsche w Formule E. Portugalczyk z Cascais zadebiutuje w barwach marki 14 stycznia 2023 roku na E-Prix w Meksyku.

 Od 2014 roku, czyli do kiedy pierwsza seria wyścigów elektrycznych bolidów się zaczęła. Wtedy rozpoczęła się również przygoda Antónia Félixa da Costy z Formułą E. Do tej pory uczestniczył w 96 wyścigach, odniósł w nich siedem zwycięstw i 16 razy stanął na podium. Na swoim koncie posiada też osiem pole position, a w sezonie 2029/2020 zdobył tytuł mistrza.

Parę słów od nowego kierowcy marki oraz od dyrektora fabrycznej sekcji Porsche Motorsport

Spełnia się moje marzenie. Naprawdę nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł startować i wygrywać wyścigi dla tego zespołu” – powiedział António Félix da Costa, który posługuje się pięcioma językami i jak sam mówi, jest uzależniony od motorsportu. ,,W swojej karierze wielokrotnie byłem pokonany przez Porsche, nie tylko w Formule E, więc wiem, że Porsche robi wszystko, aby wygrać. To leży w DNA tej marki. Podzielam te same ambicje i nie mogę doczekać się nawiązania więzi z zespołem i wspólnych wysiłków, aby era Gen3 miała udany początek”.

Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Antóniem” – mówi Florian Modlinger, dyrektor fabrycznej sekcji Porsche Motorsport ds. Formuły E. „Znam go z różnych serii wyścigowych i mam do niego ogromny szacunek, także na poziomie osobistym. To, co osiągnął już w Formule E, jest niewiarygodne. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić mu konkurencyjny samochód Gen3, tak aby mógł walczyć o zwycięstwa i tytuły. Zespół z niecierpliwością czeka, by go powitać”.

Przeczytaj również