Porsche wspiera rowery. Jakie są plany giganta?

Porsche wspiera rowery. Jakie są plany giganta?

Porsche wspiera rowery. Jakie są plany giganta?

Podaj dalej

Założone przez Porsche oraz holenderską firmę Ponooc Investment dwie spółki właśnie rozpoczynają swoją działalność. Porsche eBike Performance GmbH będzie koncentrować się na projektowaniu elektrycznych układów napędowych do jednośladów. P2 eBike GmbH – powered by Porsche będzie wykorzystać je do opracowania i wprowadzenia na rynek nowej generacji e-rowerów marki. Elektryczne rowery Porsche mają pojawić się w 2025 roku.

Wspólny projekt z ogromnym potencjałem

Aby wspólny projekt Porsche i firmy Ponooc mógł przebiegać gładko potrzebny jest zespół zarządzający. Prezesem zarządu Porsche eBike Performance GmbH zostaje Jan Becker, który pełnił funkcję dyrektora generalnego Porsche Lifestyle GmbH & Co. KG. W P2 eBike GmbH takie stanowisko obejmuje Mortiz Failenschmid, pozostając przy tym dyrektorem zarządzającym Focus Bikes.

Widzimy, że Porsche ma duży potencjał w segmencie e-rowerów, dlatego konsekwentnie rozwijamy naszą działalność w tym obszarze” – powiedział Lutz Meschke, wiceprezes zarządu i członek zarządu Porsche AG ds. finansów oraz IT. „Jan Becker i Moritz Failenschmid są sprawdzonymi ekspertami, jeśli chodzi o zakładanie i rozwijanie przyszłościowych, zorientowanych na klienta przedsięwzięć. Jako członkowie wysoko wykwalifikowanego i zmotywowanego zespołu udowodnią to w nowych spółkach. Tak jak w przypadku Porsche, przede wszystkim liczy się tu tworzenie produktów, które inspirują ludzi inteligentnym designem, wyrafinowaną techniką oraz wyjątkowymi osiągami”.

Porsche w branży rowerowej

Porsche eBike Performance GmbH będzie opracowywać kompaktowe zespoły napędowe firmy Fazua. Dodatkowo będą zajmować się wytwarzaniem wyjątkowo mocnych układów napędowych do elektrycznych rowerów Porsche. Co więcej, obie kategorie tych produktów mają być oferowane na całym świecie. Mowa tu między innymi o producentach e-rowerów. W ramach ciekawostki warto wspomnieć o tym, że elektryczne napędy będą stosowane w e-rowerach Porsche, jak i w modelach innych marek. 

W ostatnim czasie producent sportowych samochodów ze Stuttgartu-Zuffenhausen zdobył udziały w kilku firmach z segmentu e-rowerów. Należy do nich między innymi firma Fazua, w której Porsche zwiększyło swoje udziały z 20 do 100 proc. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News