Piękna historia czterech pierścieni. Czyli jak 90 lat temu zawiązano Auto Union AG

Piękna historia czterech pierścieni. Czyli jak 90 lat temu zawiązano Auto Union AG

Piękna historia czterech pierścieni. Czyli jak 90 lat temu zawiązano Auto Union AG

Podaj dalej

Każdy z nas kojarzy firmowy znak Audi, czyli cztery zazębiające się pierścienie, które symbolizują połączenie czterech niezależnych marek producentów samochodów. Mowa tu o Audi, Horch, Wanderer oraz DKW. Cała ta sytuacja została zapoczątkowana 29 czerwca 1932 roku, jednocześnie tworząc podwaliny dzisiejszego koncernu Audi AG.

Początki prawdziwej legendy samochodowej

Początki marki sięgają 29 czerwca 1932 roku. Z inicjatywy Banku Krajowego Saksonii działające dotąd niezależne firmy: Horchwerke AG, Audiwerke AG, J. S. Rasmussen AG oraz Zschopauer Motorenwerke połączyły się, tworząc tym samym Auto Union AG. Nowy związek zawarł również umowę z firmą Wanderer Werke AG, która dotyczyła zakupu działu motoryzacyjnego marki Wanderer. W takich okolicznościach siedzibą nowo-powstałej grupy zostało miasto Chemnitz w Saksonii. Co ciekawe, do 1936 roku administracja całej marki znajdowała się w zakładzie DKW w Zschopau. Powstanie Auto Union AG sprawiło, że marka stała się drugą pod względem wielkości grupą motoryzacyjną w Niemczech. 

Jak dobrze wiemy logo marki przedstawia nachodzące na siebie cztery pierścienie, które symbolizują wieczną jedność czterech pierwotnych firm. Co najważniejsze, nazwy marek DKW, Wanderer, Horch i Audi zostały zachowane. Specjalnie dla tych czterech grup został dopasowany określony segment rynku: DKW do dzisiaj zajmuje się segmentem motocykli i małych pojazdów. Wanderer tworzy i sprzedaje samochody średniej wielkości. Audi zajmuje się sprzedażą pojazdów w segmencie luksusowych samochodów średnich gabarytów, a Horch odpowiada za auta z najwyższej półki. 

Historia Audi stoi dla każdego otworem

Prawdziwi miłośnicy Audi oraz dawnej motoryzacji bez problemu mogą dziś poznawać prawdziwą historię firmy w Muzeum Augusta Horcha w Zwickau. Drugim takim obiektem jest Audi Museum Mobile w Ingolstadt. W tym drugim miejscu do 24 września wszyscy wizytujący mogą oglądać specjalną wystawę ,,Piąty pierścień”, która opowiada o najstarszej NSU. Czyli najstarszej firmy, która jest poprzedniczką Audi AG. Specjalnie dla ludzi, którzy niekoniecznie chcą wychodzić z domu, bądź dla tych, którzy są podczas podróży przygotowano aplikację Audi Tradition. To właśnie dzięki niej możemy zobaczyć Audi Museum Mobile bez ruszania się z miejsca. Aplikacja jest dostępna we wszystkich czołowych sklepach z aplikacjami na telefony z systemem Android oraz iOS. 

 

 

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News