Nowy Peugeot 408 zaskakuje pod względem pomysłowości. Marka wyznacza nowe trendy

Nowy Peugeot 408 zaskakuje pod względem pomysłowości. Marka wyznacza nowe trendy

Nowy Peugeot 408 zaskakuje pod względem pomysłowości. Marka wyznacza nowe trendy

Podaj dalej

Podczas tworzenia Peugeota 408 zespół projektantów i inżynierów wykazał się niezwykłą kreatywnością. Nowy fastback o wyjątkowej oraz rzadkiej sylwetce zajmuje topowe miejsce wśród modeli segmentu C. Nowy egzemplarz Peugeota zaskakuje swoją oryginalnością. Nie licząc charakterystycznego wyglądu i sylwetki pojazd oferuje szereg udoskonaleń w zakresie elektryfikacji oraz zwiększania efektywności energetycznej. Co więcej, dostarcza niezrównanych emocji podczas jazdy.

Unikatowa sylwetka nowego pojazdu

Jedną z największych zalet Peugeota 408 jest dynamiczna sylwetka typu fastback oraz niepowtarzalna koncepcja, która nie należy do żadnej kategorii. Nie można mu odmówić unikatowego stylu, choć jego przyczajony, koci charakter jest typowy dla modeli tej marki. Ostre linie nadwozia świetnie pasują do grilla, który został wykończony w kolorze nadwozia, a także umieszczono na nim nowe logo marki. Dodatkowo zaskakujący tylni kształt zderzaka podkreśla jego dynamiczną linię. Przednie światła nowego pojazdu z sygnaturą świetlną w kształcie kłów przypominają o przynależności modelu 408 do rodziny Peugeota. Dokładnie tak samo jest w przypadku tylnych świateł ze śmiałym motywem potrójnych pazurów. 

Mierzące 4,69 m nadwozie nowego Peugeota 408, zaskakuje dużą pojemnością wnętrza w drugim rzędzie siedzeń. Co najważniejsze, oferuje aż 18,8 cm wolnego miejsca na wysokości kolan! Również bardzo ciekawy wydaje się być bagażnik o pojemności 536 litrów, który po złożeniu tylnych oparć i siedzeń można powiększyć do 1611 litrów. Ten smukły i jednocześnie dynamiczny samochód mierzy zaledwie 1,48 m. Jego kształt ma ogromny wpływ na efektywność aerodynamiczną. 

Takiego komfortu jeszcze nie było

Firma oferuje kierowcom oraz pasażerom w swoim nowym modelu 408 Peugeot i-Cockpit najnowszej generacji, która cechuje się kompaktową kierownicą. Została ona zaprojektowana specjalnie z myślą o zapewnieniu jak największej przyjemności z prowadzenia. W głównej mierze skupiono się na jakości wykonania wnętrza, jak i na łączności ze światem poprzez zastosowanie najnowszych technologii. 

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News