Nowy Fiat 500 z drugim tytułem „Najlepszy Mały Samochód Elektryczny”

Nowy Fiat 500 z drugim tytułem „Najlepszy Mały Samochód Elektryczny”

Nowy Fiat 500 z drugim tytułem „Najlepszy Mały Samochód Elektryczny”

Podaj dalej

Nowy Fiat 500 zdobył 33 międzynarodowe nagrody, stając się najczęściej nagradzanym modelem marki w historii w przeciągu zaledwie dwóch lat. Dziennikarze magazynu What Car? już po raz drugi z rzędu docenili ten pojazd nadając mu tytuł „Najlepszy Mały Samochód Elektryczny”. Ponadto w pierwszych siedmiu miesiącach 2022 roku, nowy Fiat 500 był jednym z najlepiej sprzedających się modeli EV w Europie.

Nowy Fiat 500 z sukcesami na koncie

Całkowicie elektryczny, nowy Fiat 500 obronił swój tytuł, zostając tym samym najlepszym małym samochodem w konkursie „Electric Car Awards 2022”. Jurorzy organizowanego przez prestiżowy magazyn What Car? konkursu docenili pojazd za jego osiągi, cenę oraz kultowy design. 

Oliver Francois, dyrektor generalny marki FIAT i dyrektor globalny marketingu Stellantis, powiedział – „Chcę podziękować prestiżowemu brytyjskiemu magazynowi What Car? za to wyróżnienie. Jesteśmy niezwykle dumni, że już drugi rok z rzędu nowy Fiat 500 jest zdobywcą tego prestiżowego tytułu, tym bardziej jeśli weźmiemy pod uwagę, że rynek samochodów elektrycznych obfituje w liczne premiery nowych modeli i najnowocześniejszych technologii. Mimo to nowy Fiat 500 potwierdził swój sukces i zachował prestiżowy tytuł. Dziś pula nagród, które otrzymał nowy Fiat 500 obejmuje 33 międzynarodowe nagrody przyznane przez opinię publiczną i ekspertów z branży w dziewięciu krajach. Sukces ten potwierdzają znakomite wyniki sprzedaży: w ciągu zaledwie dwóch lat nowego Fiata 500 wybrało ponad 100 000 klientów na całym świecie; model ten jest najczęściej sprzedawanym samochodem elektrycznym we Włoszech i w Niemczech, a we Francji i w Europie zajmuje miejsce na podium. Będący „perełką” naszej strategii elektryfikacji, nowy Fiat 500 trafi wkrótce do Stanów Zjednoczonych, kontynuując swoją globalną podróż poza Europą, po tym jak dotarł na Bliski Wschód, do Brazylii i Japonii”.

To, czego się oczekuje od małego miejskiego pojazdu

Steve Huntingford, redaktor naczelny What Car? powiedział – „Fiat 500 obala wszelkie przekonania, że mały samochód elektryczny musi wyglądać prosto i nieciekawie. Ponadto model ten jest atrakcyjny cenowo i żaden z jego rywali nie jest w stanie tak dobrze poradzić sobie w ruchu miejskim, wywołując jednocześnie uśmiech na twarzy kierowcy. Krótko mówiąc, ten samochód idealnie wpisuje się w to, czego oczekuje się od nowoczesnego miejskiego samochodu”.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News