Nowy Citroen My Ami POP. Poznajcie jego odświeżony, dynamiczny wygląd

Citroen zdecydował się odświeżyć swój model My Ami Pop, wprowadzając nowy design, który podkreśla sportowy charakter tej wersji. My Ami Pop stanowi jedną z wielu specjalnych edycji dostępnych w ramach gamy modelu Ami. Od czasu debiutu na rynku zdobył on już ponad 43 000 klientów, z czego aż 80 proc. zdecydowało się na spersonalizowaną wersję. Co konkretnie się w nim zmieniło? Co wyróżnia odświeżoną wersję tego pojazdu?

Nowy Citroen My Ami POP. Poznajcie jego odświeżony, dynamiczny wygląd
Podaj dalej

Nowy Citroen My Ami POP

Citroen prezentuje nową stylistykę odświeżonej wersji My Ami Pop, podkreślając jej radosny, młodzieńczy i sportowy charakter. Od momentu wprowadzenia go na rynek zdobył rzeszę fanów i sprzedał się w liczbie ponad 43 000 egzemplarzy.  Z tego aż 80 proc. zdecydowało się na spersonalizowaną wersję

Projektując nowy przód chcieliśmy, aby nowa wersja My Ami Pop była jeszcze bardziej niezwykła i rozpoznawalna dla każdego, nawet z odległości 100 metrów. Już tylny spojler nadaje My Ami Pop charakterystyczny sportowy wygląd. Natomiast nowe kolory i elementy graficzne podkreślają energiczny charakter Ami, jednocześnie odzwierciedlając responsywną i dynamiczną jazdę, którą klienci cieszą się w trybie elektrycznym” – powiedział Antoine Gaillot-Drevon, projektant nadwozia.

My Ami Pop utrzymuje wszystkie charakterystyczne elementy stylizacyjne nadwozia, które przyczyniły się do jego ogromnego sukcesu. Zaliczają się do nich

 • 4 nadkola
 • 1 czarna wstawka pod przednią szybę
 • 1 wzmocnienie przedniego i tylnego zderzaka
 • 1 tylny spojler
 • 2 naklejki na panelach oraz 2 naklejki na progach drzwi 

W nowej odsłonie tego modelu wprowadzono zmiany w kolorystyce, przy czym dominującym odcieniem staje się intensywna czerwień. Naklejki na progach drzwi i panele boczne zmieniono z pomarańczowych na czerwone, co stanowi odniesienie do charakterystycznego koloru gamy Citroena. 

Najważniejszy element tej wersji również uległy zmianie

Naklejki na drzwiach, będące najważniejszym elementem tej wersji, zyskały dodatkową wyrazistość i charakter. Na panelach zachowano ikoniczną cyfrę 2, która pojawiła się już w My Ami Pop, lecz zmieniono jej kolor na żółty. Stanowi to ukłon w stronę wyjątkowego podejścia modelu do mobilności.

„2 to szczęśliwa liczba Citroëna Ami: 2 pasażerów, 2 identyczne drzwi, 2 identyczne przednie i tylne zderzaki, 2 identyczne błotniki…” – powiedział Antoine Gaillot-Drevon.

Wnętrze My Ami Pop: pełna funkcjonalność stworzona dla kierowców 

My Ami Pop wprowadza innowacyjny sektor jazdy umieszczony na konsoli środkowej, mając na celu poprawić ergonomię. Za sprawą tego wszystkie elementy sterujące stały się czytelniejsze i łatwiejsze w obsłudze. Prócz tradycyjnych przycisków RND, użytkownicy samochodu z łatwością znajdą w nim

 • gniazdo USB
 • regulację nawiewu
 • system ostrzeżeń o niebezpieczeństwie 
 • kontrolę nad ogrzewaniem i odmgławiaczem. 

Sektor jazdy na konsoli środkowej będzie dostępny we wszystkich wersjach Ami już w pierwszym kwartale 2024 roku. 

Wnętrze wyposażono w różnorodne funkcjonalne akcesoria, mające ułatwić codzienne użytkowanie za kierownicą. Wśród nich znalazły się takie praktyczne elementy jak: 

 • uchwyt na smartfona
 • kieszenie siatkowe w drzwiach 
 • centralna siatka oddzielająca
 • dywaniki podłogowe
 • klucz sprzętowy Dat@mi, który umożliwia połączenie smartfona z My Ami, dając dostęp do szczegółowych danych, takich jak zasięg, przebieg, czy alerty serwisowe. 

W zakresie systemu informacyjno-rozrywkowego, My Ami Pop prezentuje interfejs My Ami Play. Przekształca on smartfon w intuicyjną deskę rozdzielczą. Zapewnia szybki dostęp do funkcji nawigacji, muzyki, radia i umożliwia obsługę połączeń telefonicznych. Wszystkimi wspomnianymi funkcjami bez problemu można zarządzać zdalnie dzięki przyciskowi Citroen Switch, który umieszczono na kierownicy. To rozmieszczenie umożliwia skoncentrowanie się na drodze, prowadząc pojazd w sposób bezpieczny. 

Przeczytaj również