Porsche Panamera zastosuje innowacyjną koncepcję obsługi. Prezentacja odbędzie się 24 listopada

Porsche zapowiedziało interesujące zmiany, których świadkami będziemy już 24 listopada bieżącego roku. W nowej generacji modeli Panamera, pojawi się innowacyjna, intuicyjna koncepcja obsługi – Porsche Driver Experience. Stawia ona kierowcę w samym centrum uwagi oraz zapewnia idealną równowagę pomiędzy elementami analogowymi, oraz cyfrowymi. Zwiększy to nie tylko komfort jazdy, ale i bezpieczeństwo. Posiadacze nowego Porsche Panamera otrzymają szybki, łatwy dostęp do kluczowych funkcji pojazdu. Zainteresowani nadchodzącymi zmianami? Jesteście ciekawi, co dokładnie zaoferuje klientom nowy model marki? W takim razie bez zbędnego przedłużania, zaczynajmy!

Porsche Panamera zastosuje innowacyjną koncepcję obsługi. Prezentacja odbędzie się 24 listopada
Podaj dalej

Porsche Panamera zastosuje innowacyjną koncepcję obsługi

Nowa generacja Porsche Panamera zostanie oficjalnie zaprezentowana w piątek 24 listopada 2023 roku. Jednym z jej wyróżników będzie skoncentrowana na kierowcy koncepcja obsługi Porsche Driver Experience, która po raz pierwszy pojawiła się w modelu Taycan. Oferuje ona w pełni cyfrowy wyświetlacz wskaźników wraz z szerokim zakresem opcji personalizacji. Do tego wszystkiego dochodzi również intuicyjne sterowanie pogłębiające komfort użytkowania. Kluczową cechą tej koncepcji jest zgrupowanie istotnych podczas jazdy instrumentów w bezpośrednim sąsiedztwie kierownicy. Ważne jest, aby kierowca, prowadząc samochód miał wszystko pod ręką, co ułatwi obsługę we wszystkich możliwych scenariuszach. 

Przełączniki do wyboru opcji wyświetlania zestawu wskaźników oraz trybu jazdy zostały umieszczone bezpośrednio na kierownicy. Obok kolumny znajduje się za to dźwignia zmiany przełożeń. Zwolniono dzięki temu miejsce w konsoli środkowej, gdzie zlokalizowano panel klimatyzacji, który łączy powierzchnie dotykowe i fizyczne przełączniki. To jednak jeszcze nie koniec, ponieważ w konsoli umieszczono również pozbawione żeberek i elektrycznie regulowane nawiewy. Poprzez naciśnięcie przycisku możliwe jest przełączanie pomiędzy kilkoma wstępnie skonfigurowanymi trybami klimatyzacji. Poza tym na zmiany doczekał się także schowek w konsoli środkowej, który oferuje znacznie więcej miejsca niż dotychczas.

Kluczowym elementem kokpitu Porsche jest cyfrowy zestaw wskaźników, przyciągający uwagę. Ekran o przekątnej 12,6 cala ma wyjątkową, zakrzywioną i wolnostojącą konstrukcję. Informacje dotyczące jazdy zostały podzielone na trzy obszary, z różnymi konfiguracjami dostępnymi w zależności od wyposażenia i wybranego widoku. Dodatkowo, z poziomu sportowej kierownicy można obsługiwać opcjonalny wyświetlacz przezierny (head-up). 

Co jeszcze charakteryzuje najnowsze Porsche Panamera? 

Zdecydowanie wysokiej jakości atmosfera panująca we wnętrzu pojazdu. To wszystko za sprawą przejrzystego designu i luksusowych materiałów. Nowa koncepcja wystroju imponuje formalną ciągłością, od konsoli środkowej po panel sterowania i drzwi. Po raz pierwszy model otrzymuje także ciągłe oświetlenie otoczenia wzdłuż całego panelu, podkreślają optyczną szerokość wnętrza. Wszystkie warianty są teraz jeszcze bardziej komfortowe niż wcześniej. To zasługa ulepszonych piankowych materiałów stosowanych do produkcji siedzeń, które podnoszą poziom wygody za sprawą większej elastyczności. 

Nowe Porsche Panamera posiada opcje materiałowe, które bazują na szlachetnych okładzinach i szerokiej gamie dwukolorowych konfiguracji. Co ciekawe, Porsche po raz pierwszy zaoferuje dla tego modelu opcję wnętrza pozbawionego skórzanych wykończeń.

Przeczytaj również