,,Maja Explorer" to pierwsze wyniki pracy Forda z Mają Włoszczowską

,,Maja Explorer" to pierwsze wyniki pracy Forda z Mają Włoszczowską

,,Maja Explorer” to pierwsze wyniki pracy Forda z Mają Włoszczowską

Podaj dalej

Ford Polska decyduje się na nawiązanie współpracy z Mają Włoszczowską. W ramach całej tej współpracy polska kolarka zasiądzie za kierownicą Forda Explorera, którego głównym zadaniem będzie wspieranie olimpijki. Będzie to pomoc w zakresie sportowym oraz w zawodowych aktywnościach, kończąc tym samym na realizacji rowerowego projektu ,,Maja Explorer”.

Współpraca z Mają oraz tajemniczy projekt 

Maja Włoszczowska to polska kolarka górska, dwukrotna wicemistrzyni olimpijska, wielokrotna wicemistrzyni i mistrzyni Europy. Maja po zakończeniu trwającej ponad dwadzieścia lat sportowej kariery, dalej nie rezygnuje z roweru oraz sportowego życia. Co ciekawe, wraz z Fordem Polska rozpoczyna zupełnie nowy projekt. 

,,Maja Włoszczowska jest niezwykle ambitną, silną i niezależną osobą oraz wybitną i wspaniałą zawodniczką. Każdy chciałby być jej partnerem, ale nie każdy może mieć ten ogromny zaszczyt. Jestem więc niezwykle szczęśliwy, że mogę ogłosić początek współpracy Ford Polska i Mai Włoszczowskiej. Mam również ogromną przyjemność przekazania naszej mistrzyni kluczyków do naszego legendarnego SUV-a – Forda Explorera Plug-in Hybrid. To symboliczny początek naszego partnerstwa i oficjalne rozpoczęcie naszego wspólnego projektu wideo pt. ‘Maja Explorer’” – powiedział Mariusz Jasiński Dyrektor Komunikacji i Public Relations Ford Polska.

Czym tak naprawdę jest ,,Maja Explorer”? To sześcioodcinkowa produkcja, za którą odpowiada Ford Polska. Ikoną tej krótkiej serii jest podróżowanie Mai Włoszczowskiej za kierownicą Forda Explorera, z którego pomocą jeździ po Polsce w poszukiwaniu najlepszych miejsc do jazdy na różnego typu rowerach. Warto wspomnieć o tym, że proponowane przez kolarkę trasy rowerowe będą się od siebie różniły, aby zupełnie każdy mógł spróbować na nich swoich sił. Dodatkowo dla prawdziwie wymagających kolarzy, chcących się sprawdzić Maja Włoszczowska przygotowała specjalne ,,wyzwania”. W opisach pod następnymi odcinkami serii zostaną umieszczone linki z trasami oraz wynikami Mai Włoszczowskiej. 

,,Skończyłam właśnie swoją ponad dwudziestoletnią karierę zawodowego sportowca. Nie rezygnuję jednak z roweru i aktywnego trybu życia, ale miejsce morderczych treningów wypełnię teraz nieco inną aktywnością. Już teraz swoją premierą ma pierwszy odcinek z serii “Maja Explorer”. W nim zabiorę widzów w okolice mojej rodzinnej Jeleniej Góry. Tam czeka nas przepiękna trasa turystyczna, a dla bardziej doświadczonych rowerzystów – moja trasa treningowa. Cieszę się, że widzowie poznają rowerową Polskę moimi oczami, a pomoże mi w tym mój nowy Ford Explorer – z pewnością nie będzie mieć ze mną łatwego życia” – powiedziała Maja Włoszczowska.

Taki samochód to skarb. Niesamowity prezent od Forda 

W ramach wspólnych działań polska kolarka otrzymała legendarnego Forda Explorera w odmianie Platinum, który przywdział charakterystyczny kolor Lucid Red. Warto wspomnieć o tym, że najnowsza wersja Explorera napędzana jest układem hybrydowym typu PHEV. Napęd łączy w sobie wszystko, co najlepsze: 3-litrowy silnik benzynowy V6 o mocy 357 KM z silnikiem elektrycznym, który jest w stanie zapewnić dodatkowe 100 km. Jednak łączna moc całego układu hybrydowego wynosi aż 457 KM. W całych tych walorach Maja doceniła nie tylko osiągi oraz możliwości Explorera. Najbardziej zachwycił ją fakt, że może on pokonać 42 km wyłącznie na napędzie elektrycznym. 

,,Uwielbiam duże auta z amerykańskimi korzeniami. Na co dzień mieszkam w Jeleniej Górze, która jest absolutnie cudownym miejscem, ale ma jeden mały minus. Wszędzie jest daleko. Dlatego, gdy jadę na zawody lub imprezy rowerowe, czekają na mnie co najmniej kilkugodzinne trasy samochodem. Zawsze mam ze sobą dużo sprzętu – rowery, narzędzia, zapasowe części, walizki. Podróż samolotem jest w takim przypadku mocno utrudniona, dlatego pojemne i wygodne auto jest rozwiązaniem idealnym dla mnie. Amerykańskie SUV-y były od zawsze moim marzeniem i to marzenie dzisiaj się spełniło” – powiedziała Maja Włoszczowska.

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News