Ford Transit Courier z ogromnym wyróżnieniem. Pojazd osiągnął najwyższy wynik w testach bezpieczeństwa

Odpowiednie wyposażenie pojazdów użytkowych w zaawansowane systemy wspomagania są niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa. Mogą zapobiec lub złagodzić skutki kolizji. Niezależny Instytut ds. bezpieczeństwa Euro NCAP uważa, że wypadki z udziałem dostawczaków niosą poważne skutki dla innych pojazdów. Ford ogłasza, że jego nowy model Transit Courier uzyskał najwyższy w historii wynik w testach bezpieczeństwa Euro NCAP, jaki przyznano w grupie dostawczych furgonów. W dzisiejszym artykule dowiecie się, czym atrakcyjny pojazd motoryzacyjnego giganta wyróżnił się na tle konkurencji. A także co konkretnie sprawiło, że osiągnął tak wysoki wynik. Zainteresowani? W takim razie, zaczynajmy.

Ford Transit Courier z ogromnym wyróżnieniem. Pojazd osiągnął najwyższy wynik w testach bezpieczeństwa
Podaj dalej

Ford Transit Courier z ogromnym wyróżnieniem

Badania wskazują, że zderzenia czołowe, a także uderzenia z tyłu nierzadko spowodowane są utratą kontroli nad pojazdem. Dlatego bardzo istotne jest, aby wyposażyć pojazdy użytkowe w zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS). Mogą  skutecznie przeciwdziałać lub łagodzić konsekwencje wypadków. Ford z radością informuje, że nowy model Transit Courier osiągnął najwyższy wynik w historii testów bezpieczeństwa euro NCAP w kategorii dostawczych furgonów. Samochodowi udało się osiągnąć imponujący wynik 93 proc. 

Warto nadmienić, że program weryfikacji bezpieczeństwa samochodów użytkowych zwraca szczególną uwagę na dostępność systemów ADAS. Tak się złożyło, iż Transit Courier jest jedynym vanem, który uzyskał w bieżącym roku najwyższą ocenę Platinum. To jednak niejedyne wyróżnienie tego dostawczaka. Jest to pierwszy model, który zdobył to wyróżnienie w ramach wprowadzonych na początku 2023 roku rygorystycznych procedur testowych. Wspomniane osiągnięcie to świadectwo talentu oraz wysokich umiejętności inżynieryjnych Forda, ciężkiej pracy i zaangażowania zapewnieniu klientom jak najwyższej jakości.

Co ciekawe, nowy van zdobył maksymalną liczbę punktów za systemy wspomagające, w tym: 

  • system utrzymania pojazdu na pasie ruchu 
  • system ostrzegania o obiektach w martwym polu lusterek 
  • system inteligentnego tempomatu                        

Ford Transit Courier to żywy przykład na to, że bogata lista funkcji wspierających kierowcę ADAS może stanowić wyposażenie standardowe, a nie być częścią pakietu opcjonalnego.    

Nowy Ford wzorem do naśladowania 

Michiel van Ratingen, sekretarz generalny Euro NCAP, powiedział: „Euro NCAP zdecydowanie zaleca producentom samochodów dostawczych, aby wyposażali swoje pojazdy w te same technologie zapobiegania zderzeniom, które są już dostępne na rynku w samochodach osobowych. Ford Transit Courier spełnia te wymagania dzięki niemal kompletnemu wyposażeniu bezpieczeństwa oferowanemu w standardzie. Stał się tym samym pierwszym platynowym laureatem nagrody Euro NCAP przyznanej według nowych kryteriów na rok 2023. Gratulujemy Fordowi tego wyniku!”

Na sam koniec warto nadmienić, że Transit Courier nie jest jedynym modelem dostawczym z gamy Ford pro, który otrzymał prestiżową nagrodę Euro NCAP. W 2021 roku Transit 6 i Transit Custom 7 uzyskał status Gold. Zresztą podobnie jak elektryczny E-Transit 8 w 2022 roku. Ford nie pozostawiły żadnych wątpliwości, że dla marki najważniejszą rzeczą jest bezpieczeństwo klientów, a także innych uczestników ruchu drogowego. 

Przeczytaj również