Ford Polska ma nowego dyrektora sprzedaży

Ford Polska ma nowego dyrektora sprzedaży

Ford Polska ma nowego dyrektora sprzedaży

Podaj dalej

15 września 2022 roku stanowisko dyrektora sprzedaży objął Grzegorz Handzlik, stając się tym samym częścią zespołu Ford Polska. Będzie on odpowiedzialny za sprzedaż samochodów osobowych. Ponadto jego zadaniem będzie umocnienie pozycji elektrycznych pojazdów Forda na polskim rynku, przez sukcesywne wprowadzanie kolejnych elektrycznych modeli.

Ford Polska z wielkimi planami

Finałowa 5 Car of the Year Polska 2021

Elektryfikacja jest bardzo ważną częścią strategii Forda, która ma przyspieszyć rozwój elektromobilności w Europie. Wiąże się ona również z zakończeniem sprzedaży nowych samochodów osobowych oraz dostawczych zasilanych paliwami kopalnymi do 2035 roku. Tę wizję, zgodną z ustaleniami Komisji Europejskiej dotyczącymi redukcji emisji CO2 w transporcie, na naszym rynku będzie realizował Grzegorz Handzlik.

Nowy dyrektor sprzedaży 

Grzegorz Handzlik jest związany z branżą motoryzacyjną nieprzerwanie od 1995 roku. Swoje doświadczenie zdobywał  w dużych koncernach motoryzacyjnych nie tylko w Polsce, bo również w innych zakątkach Europy. Odpowiadał między innymi za marketing, rozwój sieci dealerskiej, prognozowanie popytu, a także za projektowanie i wdrażanie strategii sprzedaży samochodów osobowych.

 Jestem podekscytowany dołączeniem do Forda – postępowej marki ze wspaniałą historią. Jestem gotowy by stawić czoła wyzwaniom rynku samochodowego. Benzyna i prąd w moich żyłach mówią mi, że czeka mnie wielka przygoda” – powiedział Grzegorz Handzlik.

Bardzo się cieszę na nadchodzące wyzwania. Mam przeczucie, że wspólnie z Grzegorzem marka Ford będzie odnosiła kolejne sukcesy na polskim rynku” – powitał nowego dyrektora sprzedaży Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News