Ford jako pierwszy przystąpił do ,,deklaracji klimatycznej Kolonii”. W stawce ochrona środowiska

Ford jako pierwszy przystąpił do ,,deklaracji klimatycznej Kolonii”. W stawce ochrona środowiska

Ford jako pierwszy przystąpił do ,,deklaracji klimatycznej Kolonii”. W stawce ochrona środowiska

Podaj dalej

Ford został pierwszą marką, która zdecydowała się podpisać deklarację klimatyczną Kolonii o nazwie ,,Scientists for Future”. Firma odpowiedzialna za produkcję pojazdów z Kolonii postawiła sobie jasny, ale bardzo ambitny cel. Mianowicie osiągnięcie neutralności klimatyczne w Europie do 2035 roku, nie tylko w zakresie produkcji, ale także logistyki i łańcucha dostaw.

Głównym celem inicjatywy jest ochrona klimatu 

Inicjatorzy ,,Scientists for Future” pragną zmotywować jak najwięcej marek oraz organizacji do podjęcia kluczowych działań w obszarze ochrony klimatu. Co więcej, powołano także zespół ekspertów, który ma promować wymianę zawodową, a następnie opracować zestaw pomysłów oraz możliwych rozwiązań. Eksperci w głównej mierze koncentrują się na wsparciu Kolonii pomysłami możliwymi do realizacji ze względów ekonomicznych. Głównym celem akcji jest zaprezentowanie pakietu rozwiązań oraz Kolonia neutralna dla klimatu do roku 2035. 

Ambitne plany Forda

W zeszłym roku w lutym Ford ogłosił, że do 2030 roku będzie miał w swojej gamie tylko i wyłącznie samochody z napędem elektrycznym. Co ciekawe, do 2035 roku stanie się neutralny w kwestii emisji CO2 w Europie. Dzięki sporej inwestycji zakład w Kolonii jest obecnie zmieniany w Kolońskie Centrum Elektryfikacji. Warto wspomnieć o tym, że pierwszy model elektryczny zacznie zjeżdżać z linii produkcyjnej już w 2023 roku. 

,,Kryzys klimatyczny jest naszym największym i najpilniejszym wspólnym wyzwaniem. Jako największa firma przemysłowa w Kolonii podejmujemy wyzwanie, które przybliża nas do neutralności klimatycznej w Europie. Chcemy jednak przeciwdziałać kryzysowi klimatycznemu również lokalnie za pomocą konkretnych środków i zachęcać inne firmy do przyłączenia się do deklaracji klimatycznej Kolonii” – powiedział Dr Wulf-Peter Schmidt, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju, homologacji i zgodności, Ford of Europe.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News