Elektryczne samochody marki Kia najchętniej kupowane przez Polaków

Elektryczne samochody marki Kia najchętniej kupowane przez Polaków

Elektryczne samochody marki Kia najchętniej kupowane przez Polaków

Podaj dalej

Kia cieszy się powodzeniem pod względem sprzedaży pojazdów elektrycznych w naszym kraju. W Polsce zarejestrowano więcej samochodów elektrycznych marki Kia niż aut Tesli. Rok temu Kia zajęła drugie miejsce w kategorii liczby rejestracji elektryków w Polsce – w tamtym czasie ustąpiła miejsca jedynie Tesli.

Sprzedaż aut elektrycznych ciągle rośnie. Kia została liderem w naszym kraju

Faktem jest to, że w Polsce sprzedaż samochodów zasilanych energią elektryczną dynamicznie rośnie. Już po siedmiu miesiącach bieżącego roku liderem tego rynku jest Kia. Dużym zainteresowaniem nie cieszy się tylko popularna Kia EV6, ale także Kia e-Nitro oraz Kia e-Soul. 

To właśnie dzięki tym trzem modelom udział marki w segmencie pojazdów elektrycznych w naszym kraju wynosi 10,3 procent. Marka nie ma zamiaru się zatrzymywać i skrupulatnie dąży do dalszych sukcesów. Do salonów firmy wjeżdża właśnie nowe Niro EV, które za sprawą swoich atutów będzie w stanie powtórzyć ogromny sukces EV6. 

Nie jest tajemnicą to, że Kia utorowała sobie miejsce w segmencie aut elektrycznych, za sprawą modelu EV6, który zadebiutował pod koniec zeszłego roku. Ten elektryczny model nowej generacji Kia zyskał wiele recenzji, podbijając serce konsumentów i na stałe zapisując się na kartach historii pojazdów elektrycznych. 

Kia podbija także serca konsumentów za granicą 

Grzechem byłoby nie wspomnieć o tym, że na zagranicznych rynkach elektryczne modele marki Kia radzą sobie bardzo dobrze. Takie modele jak EV6, czy e-Niro awansowały do pierwszej dziesiątki najchętniej kupowanych pojazdów typu BEV w krajach Unii Europejskiej. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News