Dobra wiadomość dla fanów piłki nożnej. Suzuki zostaje partnerem motoryzacyjnym Fortuna 1 Liga

Dobra wiadomość dla fanów piłki nożnej. Suzuki zostaje partnerem motoryzacyjnym Fortuna 1 Liga

Dobra wiadomość dla fanów piłki nożnej. Suzuki zostaje partnerem motoryzacyjnym Fortuna 1 Liga

Podaj dalej

Kilka dni temu Fortuna 1 Liga podpisała umowę o współpracy z koncernem Suzuki Motor Poland. Zgodnie z umową Suzuki zostało partnerem motoryzacyjnym rozgrywek w sezonie 2022/2023. Co ciekawe, każdy z klubów należący do 1 ligi otrzyma do dyspozycji kilka samochodów japońskiego producenta.

To nie pierwsza taki krok od Suzuki. Marka od dobrych kilku lat wspiera sporty w Polsce 

Nie jest tajemnicą, że Suzuki Motor Poland od dobrych kilku lat angażuje się we współpracę z różnymi klubami, związkami sportowymi oraz ligami w naszym kraju. Marka jest m.in. głównym sponsorem Polskiego Związku Koszykówki, oficjalnym partnerem Związku Piłki Ręcznej w Polsce, PGNiG SuperLigi Kobiet i PGNiG SuperLigi. Bardzo ciekawą informacją jest również to, że Suzuki to główny sponsor Korony Kielce, a także właściciel praw do nazwy kieleckiego stadionu – mowa tu oczywiście o Suzuki Arena.

Prezes Suzuki Motor Poland Piotr Dulnik powiedział: ,,Działamy w wielu dyscyplinach, ale w przypadku piłki nożnej realizowaliśmy projekty o zasięgu lokalnym, wspierając drużynę Korona Kielce i sponsorując kielecki stadion Suzuki Arena. Teraz idziemy krok dalej i dzięki współpracy z Pierwszą Ligą Piłkarską sięgamy po wymiar ogólnopolski. Na razie jesteśmy na początku kooperacji, ale myślimy długofalowo. Zawsze uważałem, że jeśli w projekcie czuć dobrą energię i ludzie się wzajemnie rozumieją, uda się zrealizować wszelkie wizje. Piłka nożna to sport, który łączy tysiące Polaków. Mam nadzieję, że wspólnie z Panem Prezesem Marcinem Janickim uda nam się jeszcze bardziej uatrakcyjnić Pierwszą Ligę Piłkarską”

,,Suzuki utożsamiane jest ze sponsoringiem sportu w Polsce i cieszymy się, że firma dostrzegła potencjał Fortuna 1 Ligi w budowaniu wartości marketingowej dla partnerów rozgrywek. Liczymy na to, że będzie to współpraca długoterminowa, która wyjdzie poza schemat i będzie stanowić wartość dodaną dla sponsora, rozgrywek, klubów i kibiców” – powiedział Marcin Janicki, prezes zarządu Pierwszej Ligi Piłkarskiej.

Część pojazdów trafiła już do klubów 

Kluby biorące udział w Fortuna 1 Liga odebrały już część pojazdów, które mają być do dyspozycji w rozpoczynającym się sezonie. Warto również wspomnieć o tym, że podczas meczów Fortuna 1 Liga – pojawiać będzie się branding Suzuki. Dodatkowym uzupełnieniem będą komunikacja oraz aktywacje prowadzone w  tak zwanych mediach digitalowych. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News