Cupra z ciekawą współpracą. Hiszpański producent poszerza wpływy

Cupra z ciekawą współpracą. Hiszpański producent poszerza wpływy

Cupra z ciekawą współpracą. Hiszpański producent poszerza wpływy

Podaj dalej

Czwarty wyścig w ramach sezonu Extreme E odbędzie się w dniach 24-25 września w Chile. Całe wydarzenie ma na celu zwrócić uwagę opinii publicznej na zagrożenia związane ze zmianami klimatycznymi. Wszystko za sprawą najszybszych pojazdów elektrycznych na świecie, którymi kierowcy ścigają się podczas zawodów.

Hiszpański producent z ciekawym ruchem. Cupra weszła na rynek w Chile

W zeszłym miesiącu Cupra wykonała ciekawy krok i weszła na rynek chilijski. Początkiem tej współpracy był turniej padla, czyli jednego z najszybciej rozwijających się sportów w Chile oraz Europie. Co więcej, na tym niezwykłym wydarzeniu pojawili się goście specjalni. Mowa tu o ambasadorze Cupry Fernando Belasteguín. Dodatkowo marka jest również Oficjalnym Międzynarodowym Sponsorem Premium wszystkich zawodów w tej dyscyplinie, które organizuje WPT. 

Obecność Cupry w Chwile ma za zadanie wzmocnić dotychczasowe działania marki w Ameryce Łacińskiej. To ogromny krok w przód dla hiszpańskiego producenta. Co ciekawe, pojazdy Cupry do tej pory można było kupić w Kolumbii, Peru oraz Meksyku. 

Cupra na rynku gier elektronicznych. Pojazdy marki są dostępne w Forza Horizon 5 

Dla fanów Cupry przygotowano bardzo ciekawe rozwiązanie. Mianowicie obserwatorzy marki mogą ścigać się elektrycznym pojazdem terenowym producenta. Cupra Tavascan XE w serii Extreme E pojawiła się w nowej grze Xbox Forza Horizon 5. Gracze będą mogli sprawdzić swoje umiejętności oraz wziąć udział w wirtualnych wyścigach. Podobnie jak kierowcy zespołu ABT CUPRA XE Nasser Al-Attiyah i Jutta Kleinschmidt.

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News