Alpine z nową gamą pojazdów na 2024 rok. Wiemy, ile kierowcy zapłacą za modele A110

Alpine zapowiada spore zmiany na rok 2024. Marka proponuje klientom poszerzoną ofertę wersji A110, A110 GT oraz A110 S. Wśród wszystkich tych zmian najbardziej zaskakuje wprowadzenie A110 R Turini – zupełnie nowej wersji oferowanej obok obecnego A110 R. Kierowcy bez żadnego problemu mogą już składać zamówienia. Producent oficjalnie potwierdził, że produkcja ruszy w marcu przyszłego roku. Czym charakteryzują się modele z gamy A110 oraz co najważniejsze, za ile je kupimy? Odpowiedzi na te pytanie poznacie już za chwilę.

Alpine z nową gamą pojazdów na 2024 rok. Wiemy, ile kierowcy zapłacą za modele A110
Podaj dalej

Alpine z nową gamą pojazdów na 2024 rok

Alpine wprowadza ulepszenia do swojej linii modeli A110 – konkretniej mowa tu o bogatszym wyposażeniu, które obejmie wersje A110, 110 GT oraz A110 S. W planach na rok 2024 pojawi się także nowa odmiana. Nazywa się A110 R – A110 R Turini i jest specjalnie dostosowana do jazdy po drogach publicznych. Motel ten posiada w obręcze kół GT Race 18, a swoją nazwę zawdzięcza alpejskiej przełęczy Turni w południowej Francji. Co o ambitnych planach sądzi jeden z członków marki?

,,Wobec niesłabnącego sukcesu A110 R – od wprowadzenia w październiku 2022 roku i przy pełnym portfelu zamówień do produkcji do końca 2024 – Alpine wprowadza nową, bardziej uniwersalną wersję A110 R Turini, wyposażoną w obręcze kół GT Race. W naszej ofercie na 2024 rok wersja Turini będzie uzupełnieniem wersji A110 R i pozwoli nam szybciej dostarczyć A110 R naszym klientom” – wyjaśnia Antonino Labate, dyrektor ds. sprzedaży, marketingu i obsługi klienta Alpine.

Ile kierowcy zapłacą za poszczególną wersję pojazdu? 

Alpine A110 – marka zestawia podwozie z silnikiem o mocy 252 KM, oferując niezapomnianą przyjemność z jazdy. Ten precyzyjny, dynamiczny i lekki model sprawdza się w różnych warunkach, podkreślając swoją wszechstronność. Wersja ta w standardowym wyposażeniu posiada w obręcze kół Serac 18, z wentylowanymi tarczami o średnicy 330 mm. Co to dokładnie oznacza? Gwarantują one skuteczne hamowanie, które charakterystyczne jest dla modeli sportowych. Elektrycznie składane lusterka boczne, które stanowią standardowy element wyposażenia w całej gamie. Wnętrze kabiny wzbogacają dodatkowo sportowe, aluminiowe pedały. Za Alpine A110 zapłacimy już od 293 900 złotych brutto.

Alpine A110 GT łączy w sobie silnik o mocy 300 KM z podwoziem, tworząc idealnie połączenie osiągów z komfortem. Egzemplarz ten wyróżnia się nie tylko wyjątkową klasą, ale również wszechstronnością. To sportowe auto świetnie nadaje się do codziennych dojazdów, jak i dalekich podróży. W gamie na 2024 roku model GT podkreśla swój sportowy charakter, dzięki standardowym czarnym diamentowym obręczom kół Grand Prix 18 i chromowanym logo Alpine, które znajdują się z boku nadwozia.

W zakresie wyposażenia poprawiającego komfort, wersja GT standardowo oferuje: 

  • system audio Focal Premium 
  • elektrochromatyczne wewnętrzne lusterko wsteczne, które zapobiega oślepieniu kierowcy
  • podgrzewanie siedzenia
  • aluminiowe pedały i podnóżek, zwiększające przyczepność, jednocześnie obniżając masę samochodu. 

Pojazd kupimy już w cenie od 345 900 złotych brutto.

Alpine A110 S bez dwóch zdań reprezentuje moc i osiągi, w cenie od 355 900 złotych brutto. Sportowe zawieszenie umożliwia pełne wykorzystanie potencjału silnika o mocy 300 KM. To auto ze sportowym charakterem, gotowe do zaadaptowania w opony typu semi-slick i pakietu Aero. Nowością w tej wersji są kute obręcze kół Fuchs 18. Czarne wypełnienie przednich świateł oraz elektrochromatyczne wewnętrzne lusterko wsteczne, eliminują oślepienie kierowcy

Alpine A110 R Turini – czym was zaskoczy? 

Tak jak wspominaliśmy na samym początku, gama A110 zostanie wzbogacona o zupełnie nową wersję zatytułowaną A110 R Turini. Opiera się ona na modelu A110 R. Ten nowy pojazd będzie wyposażony w czarne matowe, aluminiowe obręcze kół GT Race 18, dostosowane do jazdy po drogach publicznych. Omawiany samochód odziedzicza kluczowe elementy od swojego poprzednika. Takie jak: sportowe zawieszenie oraz silnik o mocy 300 KM z momentem obrotowym 340 Nm. Cechuje się najniższym zawieszeniem, najwyższą prędkością i największą dynamiką. Osiąga prędkość przekraczającą 280 km/h na torze.

Nowa gama Alpine A110 2024 jest już dostępna w sprzedaży. Kierowcy po raz pierwszy mogli złożyć zamówienia 5 grudnia 2023 roku. 

Przeczytaj również