Peugeot najbardziej niezawodną marką. BMW, Mazda i Audi daleko z tyłu

Peugeot najbardziej niezawodną marką. BMW, Mazda i Audi daleko z tyłu

Podaj dalej

Każdego roku w Wielkiej Brytanii przeprowadzane jest badanie niezawodności JD Power, które dotyczy wszystkich marek samochodów dostępnych na rynku. Tegoroczne wyniki zostały oparte na opinii 11.530 właścicieli nowych pojazdów zarejestrowanych od listopada 2015 do stycznia 2018 roku. Sprawdzana jest liczba problemów, jakie wystąpiły w samochodach na 100 egzemplarzy. Im niższy wynik, tym lepiej.

JD Power to renomowana amerykańska korporacja zajmująca się m.in. przetwarzaniem danych na tematy motoryzacyjne do celów statystycznych. Poza sporządzaniem rankingów popularności samochodów nowych i używanych, dzięki tej firmie poznać można także ciekawe zestawienia związane z niezawodnością pojazdów.

W najnowszej edycji badania zwyciężyła marka Peugeot, która uzyskała 77 punktów. Francuski producent okazał się bardziej niezawodny niż druga w rankingu Skoda, która uzyskała 88 punktów. Na trzeciej pozycji uplasował się Hyundai z wynikiem 90 punktów.

To, co wielu może zaskakiwać to fakt, że w pierwszej dziesiątce znalazła się tylko jedna marka z segmentu premium. Mowa o szwedzkim Volvo, które zajęło dziesiąte miejsce z wynikiem 106 na 100. Jednak na tym nie koniec, w ogonie tabeli znalazły się tak uznane marki jak Mercedes, Audi czy BMW.

W badaniu bierze się pod uwagę najczęściej występujące problemy w różnych kategoriach. Sprawdzane są między innymi fotele, klimatyzacja, silnik i skrzynia biegów, nawigacja a nawet jakość działania radia.

 

źródło: leftlane.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News