Paziewski i Basz rozpoczną drugą połowę sezonu na kultowym torze w Ardenach

Paziewski i Basz rozpoczną drugą połowę sezonu na kultowym torze w Ardenach

11 interakcji
822575c7-a608-49d7-83b9-319386073e80

Podaj dalej

W ostatni weekend lipca na rozpalającym wyobraźnię Spa-Francorchamps nie będzie cicho. Oprócz słynnego 24-godzinnego wyścigu, Polacy rozpoczną drugą połowę sezonu Lamborghini Super Trofeo Europe.

Wicemistrz serii, Karol Basz oraz jego zmiennik Bartosz Paziewski (to jego pierwszy sezon w LSTE) na półmetku sezonu zajmują trzecie miejsce w punktacji Pro Cup. Strata do pierwszego i drugiego miejsca nie jest duża. To odpowiednio 9 i 8 punktów.

Polscy kierowcy Imperiale Racing będą chcieli powrócić na do stałego wizytowania na podium, do którego przyzwyczaili na Silverstone (tam było także sensacyjne zwycięstwo) oraz w Misano. Po trudnych zawodach w Zaandvort, kierowcy czeka bodaj najbardziej ekscytujący tor w kalendarzu, Spa-Francorchamps.

Karol Basz dobrze czuje się na belgijskim obiekcie. W ubiegłym roku stał tam na podium. Na jego cenne wskazówki dotyczące pokonywania, m.in. kultowej sekcji Eau Rouge – Radillon będzie liczyć Bartosz Paziewski. 17-latek po raz pierwszy będzie się ścigać w Ardenach, ale jak pokazało Silverstone – szybko i skutecznie adaptuje się do nowych torów.

Ze względu na wyścig Total 24 hours of Spa, weekend wyścigowy rozpocznie się czwartkowymi treningami. W piątek zaplanowano kwalifikacje i pierwszy wyścig. Drugi sprint, kończący 4. rundę pucharu Lamborghini odbędzie się w sobotę. Po nim zawodnicy wszystkich mistrzostw towarzyszących będą mogli zobaczyć początek 24-godzinnego widowiska w regionie Walonii.

Lamborghini Super Trofeo Europe 2019 po 3 rundach – czołówka Pro Cup

Poz. Kierowca Pkt
1. Vito Postiglione (I)
Kikko Galbiati (I)
72
2. Siergiej Afanasjew (RU)
Danny Kroes (NL)
71
3. Bartosz Paziewski (PL)
Karol Basz (PL)
63
4. Jack Bartholomew (GB)
Stuart Middleton (GB)
57
5. Anthony Lambert (B)
Niels Lagrange (B)
34

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News