Paziewski i Basz faworytami do zwycięstwa w 2. rundzie Lamborghini Supertrofeo Europe

Paziewski i Basz faworytami do zwycięstwa w 2. rundzie Lamborghini Supertrofeo Europe

Paziewski i Basz faworytami do zwycięstwa w 2. rundzie Lamborghini Supertrofeo Europe

Podaj dalej

Już w najbliższy weekend na włoskim torze Misano będzie miała miejsce druga runda jednego z najbardziej spektakularnych seriali monomarkowych – Lamborghini Super Trofeo Europe. Jednymi z faworytów do zwycięstwa w nocnych wyścigach są reprezentanci Polski – Bartosz Paziewski i Karol Basz.

Mający spore doświadczenie oraz tytuł wicemistrza Lamborghini Supertrofeo Europe Karol Basz począwszy od sezonu 2019 ma nowego partnera. Kierownicę pucharowego Huracana krakowianin dzieli z młodziutkim Bartoszem Paziewskim.

Duet zespołu Imperiale Racing świetnie rozpoczął tegoroczną kampanię. Podczas inauguracyjnej rundy na brytyjskim Silverstone zawodnicy odnieśli w pełni polskie zwycięstwo w drugim wyścigu.

Polacy faworytami do zwycięstwa

W ostatni czerwcowy weekend na włoskim torze Misano będzie miała miejsce druga runda Lamborghini Super Trofeo Europe. Polacy przystąpią do niej w roli faworytów.

Włoski tor noszący imię tragicznie zmarłego zawodnika MotoGP Marco Simoncellego po kilku modyfikacjach mierzy dokładnie 4226 metrów. Obiekt posiada 16 zakrętów, z czego sześć z nich jest w lewo, a dziesięć w prawo. Jednakże, sam układ nie daje możliwości rozwinięcia ogromnych prędkości – najdłuższa prosta ma 656 metrów. Misano to nowoczesny, wymagający i techniczny tor, z wieloma zmianami kierunków i zakrętami o odwrotnym nachyleniu.

Dodatkową atrakcją w okolicach nadmorskiego Rimini będzie nocne ściganie, z którym Bartosz Paziewski ma doświadczenie ze startów w Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup. – Główną atrakcją tego wyjazdu będą nocne wyścigi. Już wiem, że nasza seria będzie startowała jako ostatnia w granicach godziny 22:00. Miałem już przyjemność uczestniczyć w nocnym wyścigu podczas występów w Audi i było mega! – napisał na swoim koncie społecznościowym Paziewski, od tego roku objęty programem rozwoju dla młodych talentów Lamborghini Squadra Corse.

Karol Basz również nie może doczekać się rozpoczęcia rywalizacji we Włoszech: – W ten weekend będziemy ścigać się na Misano. W końcu wracamy za kierownicę naszego pucharowego Lambo na jednym z moich ulubionych torów – zapowiedział kartingowy mistrz świata.

Ponad 70°C w kokpicie

Jednym z najcięższych wyzwań w ten weekend będą gorące warunki atmosferyczne. W weekend temperatura powietrza według najświeższych prognoz nie powinna spać poniżej 30 stopni Celsjusza. W połowie czerwca Paziewski i Basz przeprowadzili dodatkowe treningi, przygotowując się do trudnych warunków.

– Mega upał nie ułatwia jazdy, a wręcz przeciwnie sprawia, że auto po kilku okrążeniach zaczyna przysłowiowo „pływać”, hamulce przegrzewają się w zaskakującym tempie, a temperatura w aucie sięga 70 stopni Celsjusza – komentuje Paziewski. – Pozornie nieszkodliwa wysoka temperatura ma ogromny wpływ na jazdę. Dlatego cieszę się, że mieliśmy okazję wyjechać na tor i przetestować ustawienia oraz ustalić wstępną taktykę na wyścigi oraz kwalifikacje. Wróciłem do domu z dużą ilością nowych informacji. Dzięki temu wiem czego mogę się spodziewać i nad czym muszę pracować by powtórzyć sukces z pierwszej rundy – zapowiedział młodziutki Polak.

Wśród zespołów zgłoszonych do tegorocznej rywalizacji w Lamborghini Supertrofeo Europe nie zabrakło także rzeszowskiego zespołu GT3 Poland. Pod skrzydłami Bartosza Opioły ścigać będą się Robert Zwinger w samochodzie #99 oraz Grzegorz Moczulski i JM Littman w samochodzie #21.

Harmonogram 2. rundy Lamborghini Supertrofeo Europe na torze Misano:

Piątek, 28 czerwca
15:10 – 16:10 – 1. sesja treningowa
19:00 – 20:00 – 2. sesja treningowa

Sobota, 29 czerwca
10:50 – 11:10 – 1. sesja kwalifikacyjna
11:20 – 11:40 – 2. sesja kwalifikacyjna
22:10 – 23:00 – 1. wyścig (LIVE YouTube)

Niedziela, 30 czerwca
15:40 – 16:30 – 2. wyścig (LIVE YouTube)

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News