Karol Basz i Bartosz Paziewski wygrywają na Silverstone! P1 od startu do mety

Karol Basz i Bartosz Paziewski wygrywają na Silverstone! P1 od startu do mety

59 interakcji
1219 13 97

Podaj dalej

Wicemistrz Lamborghini Supertrofeo Europe i sensacyjny debiutant Bartosz Paziewski odnieśli w pełni polskie zwycięstwo w drugim wyścigu inauguracyjnej rundy sezonu na Silverstone.

50-minutowe zmagania Basz rozpoczął z pole position. Start zepsuł Stuart Middleton i drugą lokatę przejął Alberto Di Folco. Polak szybko odjechał Włochowi na ponad półtorej sekundy. Posiadający czysty tor Basz przeczekał ponad 5 minut podczas otwartego okienka do pit-stopów, by w końcu dokonać zmiany z Bartoszem Paziewski.

17-latek wyjechał czwarty, ale niedługo potem został liderem, gdy kierowcy z przodu zjechali na obowiązkowy pit-stop. Zmiennik Alberto Di Folco, Davide Venditti spinował i wypadł z walki o podium. Jack Bartholomew przez dłuższy czas bronił się przed atakami Vito Postiglione, co pozwoliło nieco uciec Paziewskiemu. Ubiegłoroczny zmiennik Basza w końcu poradził sobie z Brytyjczykiem, ale nie dogonił debiutanta z Polski.

Karol Basz: Mieliśmy bardzo dobre tempo, a ja dodatkowo zaliczyłem dobry start. Alberto [Di Folco] naciskał bardzo mocno. Zaliczyłem jednak dobry stint. Potem nastąpiła dobra zmiana z tym młodym kierowcą [pokazując na Paziewskiego]. Utrzymywał dobre tempo, choć miał spadek prędkości, ale popracujemy nad tym. Jestem z niego bardzo zadowolony i dumny, że zdołał dojechać pierwszy pod wielką presją ze strony Vito [Postiglione].

Bartosz Paziewski: Tak, to naprawdę bardzo dobry wynik. Jak już mówiłem wcześniej to był mój pierwszy raz na Silverstone. Także pierwszy raz w tym samochodzie, którym Karol wygrał tu przed rokiem. To jest niesamowite! Cóż więcej mogę powiedzieć?

Najszybszy duet z klasy Pro nie wysłuchał jednak Mazurka Dąbrowskiego. W Lamborghini Super Trofeo Europe odgrywa się hymny zespołów, dla tego wybrzmiało Il Canto degli Italiani dla Imperiale Racing z Modeny.

Polski zespół GT3 Poland zdobył 5. miejsce w klasie AM za sprawą słowackiego kierowcy, Roberta Zwingera. Drugi polski Huracan JM Littmana i Grzegorza Moczulskiego dojechał siódmy w AM.

Lamborghini Super Trofeo Europe 2019 – Silverstone – 2. wyścig (czołówka)

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News