Parkingi w Katowicach kilka dni po ulewie zaczynają przesychać. Tysiące zniszczonych aut

Parkingi w Katowicach kilka dni po ulewie zaczynają przesychać. Tysiące zniszczonych aut

Podaj dalej

W sobotni wieczór przez Katowice przeszła ogromna nawałnica, która pozostawiła po sobie ogromne zniszczenia w mieście. Najboleśniej jej skutki odczuli właściciele pojazdów, którzy pozostawili swoje samochody na parkingach podziemnych.

W ciągu zaledwie 30 minut na Śląsku i Zagłębiu spadło aż spadło aż 80 mm deszczu. Jak poinformował przedstawiciel Urzędu Miasta w Katowicach, taka ilość wody jest porównywalna z opadami, które występowały w całym lipcu w poprzednich latach.

Gwałtowna ulewa doprowadziła do zalania wielu miejskich arterii i parkingów podziemnych. Te ostatnie zniszczenia wywołały skutki, które wielu mieszkańców Katowic odczuje jeszcze na długo po sobotniej nawałnicy. Po wypompowaniu wody właścicielom pojazdów ukazał się obraz zniszczeń.

Zalane zostały nie tylko parkingi i tunele, ale również liczne garaże przy ulicy Saint Etienne w Katowicach. Głębokość wody w garażach miała aż 1,5 metra. Zalaniu uległo 27 samochodów oraz 6 motocykli znajdujących się na parterze garażu.

Teraz właściciele pojazdów będą musieli uporać się z uszkodzeniami instalacji elektrycznej, tapicerki, nieprzyjemnym zapachem stęchlizny i wilgoci oraz dziesiątkami innych problemów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News