Paddon w 680-konnym Hyundaiu i20, McRae w 760-konnym Subaru WRC

W najbliższy weekend odbędzie się prestiżowy w Nowej Zelandii Ashley Forest Rally Sprint. Na tegoroczną edycję warto zwrócić uwagę ze względu na ciekawą listę zgłoszeń.

Paddon w 680-konnym Hyundaiu i20, McRae w 760-konnym Subaru WRC
Podaj dalej

Impreza odbywa się na 1,7-kilometrowej trasie na Wyspie Południowej w okolicach Christchurch (drugie co do wielkości miasto w Nowej Zelandii). 55% próby sportowej stanowi górski podjazd, a 45% downhill. Rekord trasy ustanowiony w zeszłym roku przez Sloana Coxa wynosi 54,9 sekundy.

W klasie 6 (Unlimited 4WD) faworytem będzie na pewno fabryczny kierowca Hyundaia z WRC, Hayden Paddon. Mistrz kraju wsiądzie do specjalnie przebudowanego na tę okazję Hyundaia i20 AP4++, który będzie dysponował mocą aż 680 KM i rozbudowanym pakietem aero. Kierowca z Wanaka wygrał imprezę w 2011 r.

Głównym rywalem może być uczestnik 78 rund WRC, Alister McRae. Młodszy brat nieodżałowanego Colina poprowadzi ulepszoną Subaru Imprezę WRC S4 z 1998 r., którym jeździł nie żyjący już Peter „Possum” Bourne (w 1987 r. wywalczył jedyne podium w WRC podczas AWA Clarion Rally of New Zealand w Subaru RX Turbo). Z dwulitrowego boxera EJ20 wydobyto 760 KM, a zawieszenie przygotowano w specyfikacji obecnej generacji WRC.

W Unlimited 4WD uzbierano łącznie 13 zgłoszeń. Zawody będą transmitowane na żywo na facebooku za pośrednictwem oficjalnego fanpage’a imprezy. W sobotnim (w Polsce będzie to piątek wieczorem) harmonogramie są 4 przejazdy kwalifikacyjne. Na podstawie ich wyników w niedzielę kierowcy zostaną rozstawieni w systemie pucharowym, przechodząc w drabince przez Top32, Top16, Top8, Top4 aż do finału Top2.

Przeczytaj również