Over Drive - powstał japoński film fabularny o WRC!

1 czerwca 2018 r. w japońskich kinach odbędzie się premiera filmu „Over Drive”, fabularnego filmu o karierze kierowcy rajdowego, marzącego o WRC. Film powstał we współpracy z fabrycznym zespołem Toyota Gazoo Racing.

Over Drive – powstał japoński film fabularny o WRC!
Podaj dalej

Sceny do filmu rozgrywają się m.in. na kultowych trasach z WRC. W zwiastunie (wideo poniżej) widać fińskie lasy, hopę Fafe z Rajdu Portugalii oraz Monte Lerno z Rajdu Sardynii. W produkcji wykorzystano ujęcia z prawdziwych rajdów zaliczanych do mistrzostw świata. Sceny kaskaderskie nakręcono z pomocą profesjonalnych kierowców rajdowych – Fumio Nutahary i Norihiko Katsuty, którego syn Takamoto jest obecnie juniorem Toyoty w WRC2. Samochodem wykorzystywanym przez głównego bohatera filmu jest Toyota Yaris S2000 wystawiana przez dilera Toyoty w mistrzostwach RPA (lokalnie Auris S2000).

Fabuła „Over Drive”

Film w reżyserii Eiichirō Hasumiego opowiada o historii dwóch braci. Jeden jest mechanikiem, a drugi kierowcą w zespole Spica Racing Factory, który rywalizuje w Seiko Cup Rally Series – rajdowej serii, która jest odskocznią do WRC. Naozumi Hiyama (gra go Mackenyu Arata) jest geniuszem kierownicy, którego marzeniem są starty w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Jego jazda jest lekkomyślna i agresywna.

Starszy brat Naozumiego, Atsuhiro Hiyama (Masahiro Higashide) to sumienny i kompetentny szef serwisu ekipy Spica. Rodzeństwo o odmiennych charakterach ściera się między sobą podczas każdego rajdu, co zaczyna negatywnie wpływać na atmosferę w zespole. Pewnego dnia w teamie pojawia się nowa, nie mająca pojęcia o motorsporcie agentka kierowcy, Hikaru Endo (Aoi Morikawa). Jej zadaniem jest zapanowanie nad temperamentnym kierowcą. Kobieta odkrywa sekret z przeszłości obu braci, przez który ich relacje są napięte.

Over Drive

Agentka przywraca Naozumiemu i Atsuhiro wspomnienia związane z utratą ukochanej osoby. W pewnym momencie bohaterowie znajdują się w trójkącie miłosnym, co wystawia na próbę cały team. Jak można przeczytać w materiałach promocyjnych, film to poruszająca i wzruszająca opowieść o pojednaniu dwóch braci. Jest to możliwe, dzięki wspólnemu celowi, jakim jest chęć przezwyciężenia kryzysu i doprowadzenia zespołu Spica Racing Factory do mistrzostwa wśród zespołów w zaciętej rywalizacji z niezwyciężoną ekipą Sigma.

 

Przeczytaj również