Orlen Team wraca do RSMP. Kolejny Hyundai i20 R5 w stawce

Orlen Team wraca do RSMP. Kolejny Hyundai i20 R5 w stawce

356 interakcji
Hyundai i20 r5

Podaj dalej

Rajdowy mistrz Polski w 2WD, Kacper Wróblewski po opuszczeniu inauguracji nowego sezonu, potwierdził, że powraca do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski z ekipą Orlen Team.

27-latek otrzyma Hyundaia i20 R5 w najnowszej specyfikacji. Obsługą zajmie się 2BRally. – Sezon zaczynamy od Rajdu Nadwiślańskiego – powiedział nam Kacper Wróblewski. – Skupiamy się na mistrzostwach Polski. Celem na ten sezon będzie nauka auta i stopniowe budowanie prędkości. Na pewno nie będę szaleć od pierwszego rajdu. Na Nadwiślańskim będzie mnie pilotował Marcin Szeja – dodał, zaznaczając, że w dalszej części sezonu na prawy fotel ma powrócić Jacek Spentany.

Ostatnio Orlen Team był obecny w pełnym sezonie RSMP w 2011 r. Barwy polskiego koncernu reprezentował wówczas Szymon Ruta. W poprzedniej dekadzie wieloletnie wsparcie Orlenu, także w RSMP, miał Krzysztof Hołowczyc.

Informacja prasowa

Kacper Wróblewski dołączył do ORLEN Team

Kierowca rajdowy Kacper Wróblewski został nowym członkiem ORLEN Team. Sportowiec w tym roku będzie startował najbardziej zaawansowaną konstrukcją, jaką można się ścigać na polskich oesach, czyli autem klasy R5. W sezonie 2019 będzie rywalizował w rundach mistrzostw Polski za kierownicą Hyundaia i20 R5.

Dotychczasowe, najważniejsze osiągnięcia Wróblewskiego to mistrzostwo Polski w klasyfikacji 2WD (auta napędzane na jedną oś) oraz pierwsze miejsce w klasie 4 w roku 2018. Kierowca rozpoczął swoją rajdową karierę w 2007 roku. Jej początki to czas intensywnej nauki u boku doświadczonych zawodników, takich jak Łukasz Habaj i Piotr Woś (mistrzowie Polski z 2015 roku) czy Jacek Spentany. Od 2011 roku z sukcesami startował w Rajdowym Pucharze Polski, a w sezonie 2014 zadebiutował na trasach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski podczas Rajdu Wisły.

Po zdobyciu tytułu mistrza Polski postawiłem sobie kolejny cel – starty autem R5. Dziś dołączam do jednego z najbardziej zasłużonych i najdłużej działających zespołów motorsportowych w naszym kraju, czyli ORLEN Team. Ostatnie tygodnie wypełnione były ciężką pracą i przygotowaniami, jestem jednak gotowy, by nieustannie pracować i myśleć o tym jak wykorzystać szansę i zaufanie, jakim zostałem obdarzony. Ciężka praca i dążenie do perfekcji to przecież wizytówka zespołu, którego barwy reprezentują tak uznani kierowcy jak Robert Kubica czy Kuba Przygoński. Przede mną pierwsze kilometry w samochodzie klasy R5. To jasne, że muszę go poznać, ale nie zmienia to faktu, że już od początku będę walczył o jak najlepszy wynik. Jestem pewien, że przede mną i kibicami pełen werwy i emocji sezon – mówi Kacper Wróblewski.

W sezonie 2019 Kacper Wróblewski usiądzie za kierownicą Hyundaia i20 o mocy około 300 koni mechanicznych. Pierwszy start w barwach ORLEN Team kierowca zaliczy podczas Rajdu Nadwiślańskiego w dniach 31/05 – 1.06.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News