Orlen Team wkracza do simracingu. Robert Kubica poprowadzi dziś wirtualne BMW M8 GTE na swoim ulubionym torze

Orlen Team wkracza do simracingu. Robert Kubica poprowadzi dziś wirtualne BMW M8 GTE na swoim ulubionym torze

18 interakcji
93890747_605507310046640_1287533436522300381_n

Podaj dalej

Rozpoczynające się dziś mistrzostwa iRacing Endurance Series odbędą się z udziałem Roberta Kubicy. Zdobywca 12 podiów w Formule 1 (w tym 1 zwycięstwo) wprowadza do świata simracingu także Orlen Team.

Inaugurację sezonu zaplanowano na odwzorowanym z rzeczywistości Suzuka International Racing Course. Japoński obiekt to ulubiony tor Roberta Kubicy, który w 12-godzinnym wyścigu poprowadzi wirtualne BMW M8 GTE w barwach PKN Orlen, Benzina, Star i Platinum. Auta klasy GTE są najmocniejszymi w serii.

Zmiennikami uczestnika 97 wyścigów F1 będą Marcin Skrzypczak (utytułowany simracingowiec), irlandzki kierowca wyścigowy Niall Quinn (starszy brat Graham Quinn – na co dzień inżynier Andretti Autorsport – będzie odpowiadać za taktykę w wyścigu długodystansowym) oraz Pablo Araujo (hiszpański simracingowiec).

Początek wyścigu zaplanowano na 15:00. Niedługo przed rozpoczęciem w sieci będzie możliwość obejrzenia transmisji na żywo wirtualnych 12 godzin Suzuki z udziałem Roberta Kubicy i pozostałych kierowców Orlen Team Targa. Kolejne rundy cyklu zaplanowano na Silverstone Circuit (27-28 czerwca), Circuit de Barcelona-Catalunya (8-9 sierpnia) i Circuit of the Americas (17-18 października).

Robert Kubica: Wciąż jeszcze odkrywam świat e-sportu, więc jest to dla mnie spore wyzwanie. Staram się dbać o sprawność i refleks, więc będzie to dobra okazja do treningu. Przede wszystkim traktuję jednak ten wyścig w kategoriach rozrywki i mocno liczę na dobrą zabawę.

Anna Ziobroń, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów w PKN Orlen: Robert pozostaje aktywny, mimo że podobnie jak inni sportowcy nie może rywalizować w taki sposób do jakiego nas przyzwyczaił. Obecna sytuacja otwiera nowe możliwości w świecie wirtualnym i bardzo cieszymy się, że możemy towarzyszyć Robertowi w nowej przygodzie wspólnie z naszymi markami sStar, Benziną i Platinum.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News